Nocne życie

Różnica czasu – w Portugalii obowiązuje czas GMT (Greenwich Mean Time) – jest o godzinę wcześniej niż w Polsce.

Nocne życie w Lizbonie koncentruje się na nabrzeżu pomiędzy starymi dokami a Avenida 24 de Julho oraz w dzielnicy Bairro Alto. Raczej spokojne w ciągu dnia ulice, wieczorami zamieniają się w tętniące życiem miejsca, wypełnione zabawą, muzyką i ludźmi z całego świata. Bogata oferta różnorodnych barów, pubów, klubów i dyskotek sprawia, że każdy spragniony zabawy turysta znajdzie coś dla siebie.

Dla tych, którzy chcą poczuć prawdziwego portugalskiego ducha obowiązkowa jest wizyta w którymś z licznych w Lizbonie miejsc z muzyką fado na żywo.

Bary

A Brasileira
Rua Garret 120
Stylowa kawiarnia założona pod koniec XIX wieku, rewelacyjna kawa, wspaniałe jedzenie i duży wybór piw.

Bar Cerca Moura
Largo das Portas do Sol 4
Wspaniały widok na Tag, duży wybór drinków, międzynarodowe towarzystwo.

Solar do Vinho do Porto
Rua de Sao Pedro de Alcântara 45
Znajdujący się w osiemnastowiecznym budynku winiarnia oferuje ponad 300 rodzajów porto, obowiązkowe miejsce dla wielbicieli tego sławnego, portugalskiego trunku.

Gringos
Avenida 24 de Julho 116 -118
Kosmopolityczne miejsce, słynie między innymi z najlepszej w Lizbonie margherita.

Doca De Santo
Doca de Santo Amaro
Usytuowany w lizbońskich dokach lokal zapewnia romantyczny widok na rzekę, duży wybór piw i drinków oraz olbrzymi tłum aż do białego rana, warto się tam wybrać.

Kluby z koncertami

Hot Clube de Portugal
Praça da Alegria 39
Świątynia jazzu w Lizbonie, bardzo częste koncerty największych portugalskich (i nie tylko) gwiazd tego gatunku muzyki. Obecność obowiązkowa, chociażby dla poczucia niepowtarzalnej atmosfery tego miejsca.

Salsa Latina
Gare Marítima de Alcântara
Uważany za jeden z najlepszych w Lizbonie klubów dla wielbicieli salsy, tango i mambo. W każdy piątek i sobotę występują zespoły, których żywiołowość udziela się roztańczonemu tłumowi.

Rock City
Rua Cintura Porto Lisboa-Armazém 225
Obowiązkowe miejsce dla fanów rock&roll?a, bardzo częste koncerty zarówno gwiazd jak i młodych zespołów grających różne gatunki rock?a. Dobre jedzenie i duży wybór drinków.

Artis
Rua Diário Notícias 95-97
Niewielki ale bardzo przyjemny klub jazzowy, częste koncerty zarówno tradycyjnego jak i nowoczesnego jazzu.

O’Gillins
Rua dos Remolares 8
Bardzo popularny irlandzki pub z tradycyjna, bardzo często graną na żywo, celtycką muzyką. Wystrój, piwo i klimat jak na Temple Bar w Dublinie.

Dyskoteki

Lux
Avenida Infante Dom Henrique, Armazém A
wtorek – sobota: 18:00 – 06:00
niedziela: 16:00 – 20:00
Epicentrum clubingu i dobrej zabawy w Lizbonie. Obecność obowiązkowa, chociażby ze względu na niepowtarzalny wystrój i taras z widokiem na miasto.

Kremlin
Escadinhas da Praia 5
wtorek – czwartek: 12:00 – 06:00
piątek – sobota: 12:30 – 0900, najlepsza zabawa od 03:00 do 08:00
Jedna z najbardziej ekscentrycznych dyskotek w mieście, dominuje muzyka techno, gwarancja dobrej zabawy do białego rana.

Kapital
Avenida. 24 de Julho 68
niedziela – poniedziałek: 22:00 – 04:30
czwartek – sobota: 22:30 – 06:00
Bardzo dobra atmosfera, super zabawa, przed powstaniem dyskoteki Lux uważana za najbardziej roztańczone miejsce w Lizbonie, choć wielu nadal tak uważa. Trzy piętra – główny parkiet, bar i taras na dachu.

Frágil
Rua da Atalaia 128
poniedziałek – sobota: 23:00 – 04:00
Od ponad 20 lat należy do ścisłej czołówki dyskotek w mieście. Najlepsza zabawa od pierwszej w nocy. Kilka parkietów z różną muzyką.

Ad Lib
R. Barata Salgueiro 28
poniedziałek – sobota: 23:00 – 04:00
Ulubione miejsce trzydziesto i czterdziestolatków, bardzo ciekawy, orientalny wystrój.

Domy fado – więcej o fado

Fado – gatunek muzyczny, który powstał na początku XIX wieku w portowych dzielnicach miast Portugalii, głównie w lizbońskich kwartałach Alfama i Mouraria. Jest to melancholijna pieśń, wykonywana przez jednego wokalistę przy akompaniamencie dwóch gitar.

A Severa
Rua das Gáveas, 51, Bairro Alto,
tel. +351 21 342 83 14
Dom Marii Severy, jednej z najsławniejszy śpiewaczek fado. W sezonie codziennie odbywają się tu koncerty fado, podczas których serwowane jest tradycyjne portugalskie jedzenie.

O Faia
Rua Barroca, 56, Bairro Alto,
tel. +351 21 342 67 42
Uznawany za jedno z najlepszych miejsc w Lizbonie, gdzie można posłuchać tradycyjnego fado, występowali tu między innymi Lenita Gentil, Maria do Rosário and António Rocha.

Parreirinha de Alfama
Beco do Espírito Santo 1, Alfama,
tel. +351 21 886 82 09
Lokal prowadzony przez legendę fado – Argentinę Santos, regularnie występują tutaj współczesne gwiazdy tego gatunku muzyki.

Pozostałe artykuły nt. tego miasta znajdziesz rozwijając MENU.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.