Guincho Beach
Znajduje około 30 km na zachód od Lizbony, nieopodal Cascais. Z powodu dużych fal oraz silnego wiatru ulubione miejscem miłośników surfingu oraz windsurfingu.

Costa da Caparica
Ulokowana na lewym brzegu Tagu Costa da Caparica oferuje najlepsze plaże w okolicach Lizbony. Autobusy odjeżdżają z Praca de Espanha w centrum, czas dojazdu to około 30 minut, a odległość to kilkanaście km na południowy-zachód.

Praia da Adraga
Otoczoną wysokimi klifami plażę uważa się za jedną z najpiękniejszych w Europie. Znajduje się 15 km na północ od Guincho, w pobliżu Sintry (około 40 km od Lizbony).

Ericeira Beach
Plaża znajduje się nieopodal urokliwej wioski Ericeira około 54 km od Lizbony. Okoliczne wody stanowią doskonałe miejsce do surfowania. Do Ericeiry najprościej dotrzeć autobusem z Campo Grande. Czas podróży to około półtorej godziny.

Pozostałe artykuły nt. tego miasta znajdziesz rozwijając MENU.

1 komentarz dla: “Plaże w okolicach Lizbony”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  1. Stolica Portugalii to wspaniałe, tętniące życiem msaito. Położona na wzgórzach z mnóstwem stromych brukowanych uliczek i wieloma zabytkami. Naprawdę będą w Portugalii każdy powinien choć na jeden dzień wybrać się do Lizbony i zobaczyć na żywo jak to wszytko świetnie wygląda.