Podróż samolotem

Z Polski do Paryża lata kilka różnych linii lotniczych. Warto wymienić Wizzair, Air France oraz LOT. Podróż odbywa się szybko i w komfortowych warunkach. Lot trwa ok. 3 godzin, zaś cena biletu zależy od wybranej linii lotniczej. Uzależniona jest również od miejsca, z którego odbywa się start. W Polsce są to następujące miasta: Warszawa, Kraków i Katowice.

Z lotniska do centrum Paryża

Paryż posiada kilka portów lotniczych, przy czym najważniejsze są dwa lotniska: Roissy-Charles de Gaulle i Orly. Te ostatnie znajduje się 14 km od centrum miasta i posiada dwa terminale: Orly Sud (Orly Południe) i Orly-Quest (Orly Zachód).

Lotnisko Orly

Samochodem

Przy lotnisku nie działa żadna firma zajmująca się wynajmem samochodów.

Autobusem

Autobusy Air France Coach, Orlybus i Jetbus kursują średnio co 15 – 20 minut. Trasę pokonują w ok. 25 minut. Koszt przejazdu uzależniony jest od wybranej linii autobusowej i wynosi: Air France Coach – 7,5 euro, Orlybus – 5,7 euro, zaś Jetbus – 5,4 euro.

Pociągiem

Z lotniska do stolicy Francji można też dojechać koleją. Pociąg RER C kursuje co 15 – 30 minut. Czas podróży to ok. 35 min., natomiast za bilet trzeba zapłacić 5,25 euro.

Taksówką

Postój taksówek znajduje się przy hali przylotów.

Lotnisko Roissy-Charles de Gaulle

Autobusem

Autobusy Roissybus odjeżdżają z terminala 1, 2 i 3. Kursują średnio co 15 minut w godz. 5.45 – 23.00 (odjazd z ul. Scribe). Trasę pokonują w ok. 50 minut. Koszt przejazdu wynosi 8,20 euro.

Można się również przejechać autobusem nocnym, który kursuje od północy do 6.00. Innym rozwiązaniem są autobusy Air France. I tak linia nr 2 jeździ na trasie Etoile/Porte Maillot/Roissy CDG. Kursuje codziennie od 5.45 do 23.00 co 12 minut. Bilet w jedną stronę kosztuje 10 euro. Z kolei linia nr 4 łączy Montparnasse/dworzec Gare de Lyon/Roissy CDG. Autobusy tej linii jeżdżą znacznie krócej: od7.00 do 21.00 co 30 minut. Za bilet w jedną stronę trzeba zapłacić 11,5 euro.

Pociągiem

Z lotniska do stolicy Francji można się dostać pociągiem. RER B kursuje co 4 – 15 minut w godz. 4.56 – 23.40 (odjazd z dworca Gare du Nord). Czas podróży to ok. 30 min., natomiast za bilet łączony (tzw. billet combiné) trzeba zapłacić 7,75 euro.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.