Podróż samolotem

Z Polski do Paryża lata kilka różnych linii lotniczych. Warto wymienić Wizzair, Air France oraz LOT. Podróż odbywa się szybko i w komfortowych warunkach. Lot trwa ok. 3 godzin, zaś cena biletu zależy od wybranej linii lotniczej. Uzależniona jest również od miejsca, z którego odbywa się start. W Polsce są to następujące miasta: Warszawa, Kraków i Katowice.

Z lotniska do centrum Paryża

Paryż posiada kilka portów lotniczych, przy czym najważniejsze są dwa lotniska: Roissy-Charles de Gaulle i Orly. Te ostatnie znajduje się 14 km od centrum miasta i posiada dwa terminale: Orly Sud (Orly Południe) i Orly-Quest (Orly Zachód).

Lotnisko Orly

Samochodem

Przy lotnisku nie działa żadna firma zajmująca się wynajmem samochodów.

Autobusem

Autobusy Air France Coach, Orlybus i Jetbus kursują średnio co 15 – 20 minut. Trasę pokonują w ok. 25 minut. Koszt przejazdu uzależniony jest od wybranej linii autobusowej i wynosi: Air France Coach – 7,5 euro, Orlybus – 5,7 euro, zaś Jetbus – 5,4 euro.

Pociągiem

Z lotniska do stolicy Francji można też dojechać koleją. Pociąg RER C kursuje co 15 – 30 minut. Czas podróży to ok. 35 min., natomiast za bilet trzeba zapłacić 5,25 euro.

Taksówką

Postój taksówek znajduje się przy hali przylotów.

Lotnisko Roissy-Charles de Gaulle

Autobusem

Autobusy Roissybus odjeżdżają z terminala 1, 2 i 3. Kursują średnio co 15 minut w godz. 5.45 – 23.00 (odjazd z ul. Scribe). Trasę pokonują w ok. 50 minut. Koszt przejazdu wynosi 8,20 euro.

Można się również przejechać autobusem nocnym, który kursuje od północy do 6.00. Innym rozwiązaniem są autobusy Air France. I tak linia nr 2 jeździ na trasie Etoile/Porte Maillot/Roissy CDG. Kursuje codziennie od 5.45 do 23.00 co 12 minut. Bilet w jedną stronę kosztuje 10 euro. Z kolei linia nr 4 łączy Montparnasse/dworzec Gare de Lyon/Roissy CDG. Autobusy tej linii jeżdżą znacznie krócej: od7.00 do 21.00 co 30 minut. Za bilet w jedną stronę trzeba zapłacić 11,5 euro.

Pociągiem

Z lotniska do stolicy Francji można się dostać pociągiem. RER B kursuje co 4 – 15 minut w godz. 4.56 – 23.40 (odjazd z dworca Gare du Nord). Czas podróży to ok. 30 min., natomiast za bilet łączony (tzw. billet combiné) trzeba zapłacić 7,75 euro.

Pozostałe artykuły nt. tego miasta znajdziesz rozwijając MENU.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.