Miesiąc Filmów Dokumentalnych

W Miesiącu Filmów Dokumentalnych, który odbywa się w przez cały listopad, biorą udział wszystkie instytucje kulturalne z Francji. Chętni mają do wyboru ok. 1000 filmów. Mogą wziąć udział w warsztatach, wystawach, konferencjach oraz dyskusjach toczących się między widzami a reżyserami.

Paryski Miesiąc Fotografii

Paryski Miesiąc Fotografii rozpoczyna się 2 listopada. Festiwal ten wyróżnia się 20-letnią tradycją oraz ogromną rzeszą wielbicieli.

Jesienny Paryski Festival

Jesienny Paryski Festival trwa od 13 września przez trzy miesiące. Jego korzenie sięgają 1972 roku.

W trakcie każdego festiwalu odbywają się liczne wydarzenia kulturowe: przedstawienia teatralne, operowe, taneczne, pokazy filmowe. Mnogość wydarzeń jest tak duża, że znacznie przewyższa ofertę kulturalną z innych miastach Francji.

Festival Présences

W maju króluje festiwal muzyki współczesnej. Wstęp na koncerty jest bezpłatny. W festiwalu biorą udział największe gwiazdy francuskiej sceny muzycznej.

Noclegi - rzut oka na ceny dla 2 osób Booking.com

Festiwal Chopinowski

Początki Festiwalu Chopinowskiego sięgają 1984 roku, kiedy to ustanowiono go na pamiątkę 15 – lecia związania Fryderyka Chopina z Francją. Obecnie koncerty odbywają się w Orangerie de Bagatelle. Bilety kosztują od 17 do 34 euro. W czerwcu i lipcu w koncertach uczestniczą największe gwiazdy fortepianu z całego świata.

Pozostałe artykuły nt. tego miasta znajdziesz rozwijając MENU.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.