Avenue des Champs Elysees. Paryż

Avenue des Champs-Élysées

Pola Elizejskie to najbardziej znana, reprezentacyjna aleja Paryża. Ciągnie się na odcinku 3 km od Placu Zgody do Placu de Gaulle’a.

Funkcjonują tu liczne teatry, restauracje, kina i ekskluzywne sklepy. W pobliżu postawiono Pałac Elizejski z uroczym ogrodem.

Place de la Concorde

Plac Zgody w Paryżu

Jest to Plac Zgody znajdujący się między Polami Elizejskimi a Ogrodam

i Tuilerii. Wybudowano go w II poł. XVIII wieku w celu uczczenia Ludwika XV. Pod koniec XVIII wieku ścięto tu Ludwika XVI. Tutejsza gilotyna pozbawiła życia ok. 1300 osób.

Obecnie postawiono tu podarunek od wicekróla Egiptu – obelisk ze świątyni w Tebach, liczący ponad 3300 lat. Oprócz tego w narożnikach znajduje się 8 posągów kobiecych, symbolizujących główne miasta Francji.

Montmartre

To historyczny i zabytkowy fragment Paryża, znajdujący się na znanym wzgórzu o tej samej nazwie. Wyróżnia się brukowanymi, wąskimi przejściami ze schodami. To miejsce zamieszkiwała bohema artystyczna, ale obecnie podporządkowano je wymogom turystyki.

Przypuszcza się, że na Montmartre (Wzgórzu Męczenników) poniósł męczeńską śmierć pierwszy biskup Paryża, św. Dionizy. Zamordowano również jego towarzyszy – Rustyka i Eleutera.

Obecnie najbardziej znanym miejscem Montmartre jest kościół Sacre Coeur oraz tutejszy cmentarz.

Cmentarz Père-Lachaise

Jeden ze słynniejszych cmentarzy paryskich. Pochowano tu m.in. Fryderyka Chopina.

Kup bilet na wycieczkę z przewodnikiem po Cmentarzu Père-Lachaise

Cemntarz Pere Lachaise - pochowny Fryderyk Chopin - Paryż

Ogród Luksemburski

Jest to znany park miejski, który zajmuje niemal 225 tys. mkw. powierzchni. Znajduje się w pobliżu Pałacu Luksemburskiego. Jego centralnym punktem jest ośmioboczny basen. W Ogrodzie znajduje się wiele rzeźb i fontann.

Ballon du Parc André Citroën

W parku pełnym ogrodów, zaprojektowanym przez Gilles Clement’a i Alaina Prevost’a, znajduje się bardzo ciekawa atrakcja. Mianowicie, istnieje możliwość wzniesienia się balonem, przymocowanym do ziemi specjalnymi linami na wysokość bliską wieży Eiffla. Z góry mamy piękny panoramiczny widok na cały Paryż. Koszt biletu dla osoby dorosłej to 12€, a dla dzieci 6€.

Pozostałe artykuły nt. tego miasta znajdziesz rozwijając MENU.

Komentarzy dla “Ciekawe miejsca we Francji i w Paryżu”: 12

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  1. byłam i jest super tylko dłuuuga droga przez niemcy rodzice mi obiecują że znów pojedziemy tym razem wszyscy bo na wakacje byłam z taką grupą. zakochaałam sie w tym mieście jest takie cudowne<3<3<3 nie ma to jak francuskie bagietki i sery:) mniam pycha. polecam tę wyprawe gorąco może spotkamy polaków jak ja na tej wycieczce? jeszcze raz gorąco zapraszam.z takim francuskim akcentem: pardon wiem że tak sie nie pisze)za literówki ale na szybko pisze mam nadzieje że tam kogoś z was spotkam papa

  2. Na wakajcje 2012 jade do Paryża!!!:)
    I love Paryż!!! <3 (mam takiego T-sherta!!!)

  3. Paryż to jest to super miejsce i tyle moge o tym powiedzieć