Podróż samochodem

Z Polski do Francji wiedzie wiele tras, ale do najbardziej uczęszczanych należy droga przez Niemcy, Austrię i Włochy. Oczywiście czas przejazdu jest uzależniony od miejsca, z którego wyruszamy, ilości i długości przerw, warunków jazdy. Tak czy inaczej, aby dostać się na południe Francji należy przejechać ponad 1500 km. Niewątpliwie przejazd samochodem daje wiele możliwości, ale może być bardzo męczący dla kierowcy. Z tego też względu trzeba zarezerwować czas na odpoczynek w podróży. Jest to zalecane szczególnie w ciepłe dni.

Aby wjechać do Francji, kierowca musi posiadać przy sobie dowód osobisty, ważne prawo jazdy – permis de conduire, dowód rejestracyjny – carte grise, międzynarodowe ubezpieczenie Zielona Karta – carte verte. Po Francji można podróżować przy maksymalnym poziomie alkoholu we krwi wynoszącym 0,2 promila.

Parkowanie

Paryż podzielony jest na 3 strefy w zależności odległości od centrum:

  • czerwona 3,60 €/h (najbliżej centrum)
  • żółta 2,40 €/h
  • szara 1,20 €/h

Strefy te są płatne od godziny 9-19 od poniedziałku do soboty; maksymalny czas jednorazowego postoju to 2 godziny. W przypadku uiszczania opłaty w parkomacie można to zrobić jedynie kartą “Paris Carte”, którą można nabyć w np. w kioskach od 15 do 40 €

Parkowanie na parkingach waha się od 2,50 €/h do 4 €/h. Cena za cały dzień waha się od 15 do 48 €. Ceny również zależą od atrakcyjności turystycznej okolicy i odległości od centrum.

Noclegi - rzut oka na ceny dla 2 osób Booking.com

Pozostałe artykuły nt. tego miasta znajdziesz rozwijając MENU.