Paryż, Francja


Paryż - docelowo

 

Paryż - FrancjaParyż to bez wątpienia największa aglomeracja Francji. Jest nie tylko stolicą tego kraju, ale i miejscem kojarzonym z miłością, romantyzmem, modą i doskonałymi perfumami. W dodatku znajdują się tutaj istotne symbole i zabytki, które sprawiają, że co roku przyjeżdża do Paryża aż 30 mln turystów.

Ścisłą stolicę Francji zamieszkuje ok. 2 mln ludzi, ale już w granicach całej aglomeracji jest to blisko 12 mln osób. Liczby te sprawiają, że pod względem wielkości aglomeracji miejskiej Paryż rywalizuje z Londynem.

Miasto położone jest w Basenie Paryskim, otaczającym Dolinę Sekwany. Rzeka ta przepływa przez stolicę Francji i niejednokrotnie była świadkiem wydarzeń historycznych. Wystarczy wspomnieć, że z miastem związana jest chociażby Rewolucja Francuska.

Paryż obfituje w zabytki i kultowe miejsca. W tym miejscu należy wymienić chociażby wieżę Eiffla czy Łuk Triumfalny, o słynnych Polach Elizejskich nie zapominając. Jeśli zaś chodzi o polskich turystów, to darzą oni szczególnym sentymentem miejsca związane z rodakami przebywającymi i tworzącymi na obczyźnie. Najsławniejsi z nich to Fryderyk Chopin, Adam Mickiewicz i Cyprian Kamil Norwid.

Paryż - docelowo to praktyczny przewodnik internetowy, który pozwoli Tobie dobrze przygotować się do podróży oraz uchroni przed niemiłymi niespodziankami na miejscu.

Znajdziesz tu szereg praktycznych informacji dotyczących dojazdu, noclegu i poruszania  się po Paryżu. Postaramy się pomóc Tobie jak tanio i smacznie zjeść, gdzie i kiedy  się zabawić, co i jak zwiedzić.

Zamieściliśmy tutaj rady przydatne zarówno podczas podróży turystycznych jak i wyjazdów biznesowych.

Staraliśmy się również przybliżyć Paryż i jego mieszkańców, historię, zabytki, wydarzenia, współczesne radości i smutki. Przewodnik powstał w oparciu o nasze doświadczenia, a informacje w nim zawarte zostały przez nas dokładnie sprawdzone.

Jeżeli interesują Cię tanie loty i ceny biletów autokarowych do Paryża, wypożyczalnie samochodów, szukasz taniego hotelu i specjałów francuskiej kuchni to na pewno dobrze trafiłeś, możesz liczyć na naszą pomoc.

Nie możesz znaleźć odpowiedzi na swoje pytania? Prosimy o kontakt, postaramy się jak najszybciej uzupełnić brakujące informacje. Wszelkie komentarze i uwagi na temat naszego serwisu będą również dla nas bardzo cenne.

Poleć nas: Poleć na Facebook'u Poleć na Google+


drukuj: 

Drukuj przewodnik - Paryż, Francja - przewodnik internetowy
Booking.com
alicante amsterdam ateny barcelona berlin bratyslawa bruksela budapeszt bukareszt burgas dublin dubrownik florencja hanower helsinki istambuł kijów kopenhaga kraków lizbona londyn lwów madryt mediolan monachium moskwa odessa oslo paryż poznań praga ryga rzym sankt petersburg split sztokholm tallinn warszawa wenecja wiedeń wilno
Paryż

Rezerwuj NOCLEG bez żadnej opłaty (hotel / hostel / pensjonat / B&B)

Zameldowanie:
 - 

Wymeldowanie:
  

Cel podróży:

Sortuj wg:

48.8569,2.3412
Paryż