Podróż pociągiem

Bezpośrednie pociągi do Odessy kursują z Przemyśla. Można też skusić się na połączenie z przesiadką w Kijowie (z Warszawy) lub we Lwowie.

Pozostałe artykuły nt. tego miasta znajdziesz rozwijając MENU.

One thought on “Pociągiem do Odessy”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

 1. Witam,

  PKP czyli cała Polska dysponuje 36 miejscami w wagonie T4 ( czyli 1 wagonem) w pociągu Przemyśl – Odessa.Jeśli biletu nie kupi się w pierwszy dzień tj. 60 dni przed wyjazdem to potem można liczyć tylko na szczęście lub na załatwianie biletów po stronie ukraińskiej.

  Jeszcze gorzej jest w przypadku zakupu biletu na trasie Odessa – Przemyśl. Polska strona dysponuje tylko 28 miejscami w wagonie nr 434 czyli nie pełnym wagonem w składzie .

  Wczoraj właśnie kupiłem 28 biletów na tę trasę i nikt już z Polski nie kupi biletu na dzień 08 wrzesień 2018 roku z wyjazdem z Odessy o godzinie 18.26.
  Ja potrzebowałem 48 biletów – resztę będę musiał kupić we Lwowie 30 dni przed wyjazdem, bo na Ukrainie są inne zasady zakupu biletów.

  Przy okazji okazało się że na stacji w Przemyślu czynna jest tylko 1 kasa i ja ją po prostu zablokowałem. Przecież to śmieszne że na stacji przygranicznej w Przemyślu, gdzie przyjeżdżają pełne pociągi z Kijowa i Odessy jest czynna tylko 1 kasa. Tworzą się kilometrowe kolejki tak jak to było w latach 80 – tych np. za kawą SAHARA .

  ZAPRASZAM dziennikarzy i Kierownictwo PKP do sprawdzenia i zrobienia reportażu jak wygląda 1 dzień na Dworcu PKP w Przemyślu ( szczególnie jak przyjadą pociągi z Ukrainy).

  Pozdrawiam wszystkich którzy myśleli że kolejek w Polsce już nie ma.
  Marek