Nocne życie

Jako iż Odessa jest przede wszystkim kurortem morskim i uzdrowiskiem, istnieje tu bardzo bogate życie nocne. Kluby, puby, dyskoteki stanowią podstawę funkcjonowania wszystkich nadmorskich miejscowości. Podobnie jest w Odessie.

Trzeba przyznać, że Odessa to miasto, które – zwłaszcza wieczorem – zachwyci każdego. Odrestaurowane budynki są dobrze oświetlone. Pełno tu neonów i świetlnych reklam. Dzięki nim bez większego problemu można znaleźć restauracje i puby, czynne do późnych godzin nocnych. Każda z nich jest inna, w związku z czym można trafić na restauracje w stylu włoskim, hiszpańskim, francuskim, angielskim, gruzińskim czy meksykańskim.

Jeśli jednak nie pociąga cię siedzenie w restauracji i jedzenie, to zawsze można zdecydować się na pub z muzyką na żywo. Jest ich całkiem sporo, dlatego każdy znajdzie tu coś dla siebie. Równie interesującym sposobem spędzania wolnego czasu jest wybranie się do knajpy, w której w późnych godzinach wieczornych odbywają się pokazy tańca dance, a następnie sala przeistacza się w wielką dyskotekę.

Miłośnicy spacerów muszą się przejść ul. Deribasovskaya. Bez problemu znajdzie się na niej turystów mówiących w wielu językach świata. Odessa jest bowiem miejscem magicznym, które każdy chciałby zobaczyć… swoją drogą przy tej ulicy mieści się ogród miejski, w którym w soboty i niedziele w godz. 18.00-20.00 odbywają się koncerty muzyczne. Natomiast od godz. 21.30 można podziwiać niezwykły spektakl z fontanną, która porusza się w rytm muzyki.

Pozostałe artykuły nt. tego miasta znajdziesz rozwijając MENU.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.