Zakupy w Odessie to prawdziwa gratka dla ludzi, którzy lubią kupować dużo i niedrogo. Właściwie można tu dostać dosłownie wszystko: odzież, obuwie, zabawki, artykuły elektroniczne i spożywcze.

Najlepszym miejscem na zakupy jest targowisko „7 kilometr”. Znajduje się około 30 minut jazdy autobusem lub marszrutką od centrum Odessy. Zakupy można tu robić od wczesnych godzin porannych do 14.00. Do nabycia jest wiele interesujących produktów, które są znacznie tańsze niż w ukraińskich sklepach.

Popularnością cieszy się również rynek z pamiątkami, który zlokalizowano przy ul. Deribasovskaya. Każdego dnia można tu spotkać zarówno tłumy turystów, jak i wielu rzemieślników, którzy niejednokrotnie na oczach podróżnych tworzą wyroby rękodzielnicze. Ich ceny są wyjątkowo niskie.

Noclegi - rzut oka na ceny dla 2 osób Booking.com

Standardem jest również odwiedzenie centrów i galerii handlowych. Jednak nie odbiegają one niczym od tych, które znamy np. z Polski. Niektóre z nich przygotowały w swoich piwnicach sklepy z wyśmienitymi alkoholami. Wina te zachwycają smakiem i aromatem. Są dostępne w różnych cenach i gatunkach.

Na koniec miłośnicy roślin powinni odwiedzić Pasaż Kwiatowy. Przez całą dobę można tu nabyć świeże kwiaty lub skorzystać z usług doświadczonych florystów. Dodatkowo do nabycia są pamiątki i akcesoria do roślin.

Pozostałe artykuły nt. tego miasta znajdziesz rozwijając MENU.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.