Podróż pociągiem

Bezpośrednie pociągi do Odessy kursują z Przemyśla. Można też skusić się na połączenie z przesiadką w Kijowie (z Warszawy) lub we Lwowie.

Pozostałe artykuły nt. tego miasta znajdziesz rozwijając MENU.

1 komentarz dla: “Pociągiem do Odessy”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

 1. Witam,

  PKP czyli cała Polska dysponuje 36 miejscami w wagonie T4 ( czyli 1 wagonem) w pociągu Przemyśl – Odessa.Jeśli biletu nie kupi się w pierwszy dzień tj. 60 dni przed wyjazdem to potem można liczyć tylko na szczęście lub na załatwianie biletów po stronie ukraińskiej.

  Jeszcze gorzej jest w przypadku zakupu biletu na trasie Odessa – Przemyśl. Polska strona dysponuje tylko 28 miejscami w wagonie nr 434 czyli nie pełnym wagonem w składzie .

  Wczoraj właśnie kupiłem 28 biletów na tę trasę i nikt już z Polski nie kupi biletu na dzień 08 wrzesień 2018 roku z wyjazdem z Odessy o godzinie 18.26.
  Ja potrzebowałem 48 biletów – resztę będę musiał kupić we Lwowie 30 dni przed wyjazdem, bo na Ukrainie są inne zasady zakupu biletów.

  Przy okazji okazało się że na stacji w Przemyślu czynna jest tylko 1 kasa i ja ją po prostu zablokowałem. Przecież to śmieszne że na stacji przygranicznej w Przemyślu, gdzie przyjeżdżają pełne pociągi z Kijowa i Odessy jest czynna tylko 1 kasa. Tworzą się kilometrowe kolejki tak jak to było w latach 80 – tych np. za kawą SAHARA .

  ZAPRASZAM dziennikarzy i Kierownictwo PKP do sprawdzenia i zrobienia reportażu jak wygląda 1 dzień na Dworcu PKP w Przemyślu ( szczególnie jak przyjadą pociągi z Ukrainy).

  Pozdrawiam wszystkich którzy myśleli że kolejek w Polsce już nie ma.
  Marek