Podróż samolotem

Międzynarodowy Port Lotniczy Odessa znajduje się zaledwie 7 km na południowy zachód od centrum miasta. W sumie zajmuje 570,3 ha powierzchni, przy czym powierzchnia użytkowa to 5905 m2. Na tym terenie z powodzeniem funkcjonuje terminal pasażerski, który jest w stanie obsłużyć 400 podróżnych w ciągu godziny. Jeśli zaś chodzi o terminal Cargo, to został on przystosowany do przeładunku 300 ton dziennie.

W jaki sposób można się dostać do Odessy z Polski? Istnieją dwa loty bezpośrednie. Trzeba za nie zapłacić ok. 950-1050 zł/w jedną stronę. Lot trwa niespełna 3 godziny. Pozostałe loty są z przesiadkami, a czas podróży może trwać od 4 do 30 godzin.

Dojazd z lotniska do centrum

Autobusem

Sprzed lotniska kursują autobusy dwóch linii: 117 i 129. Pierwsza z nich jedzie do Szpitala Zakaźnego, a druga do rynku Privoz. Chcąc się dostać do centrum miasta trzeba przesiąść się do autobusu linii 232 lub 156.

Autobusy kursują co 10-30 minut. Podróż do centrum trwa około godziny. Za bilet płaci się u kierowcy. Bilet kosztuje 2,5 UAH.

Minibusy

Z lotniska do centrum Odessy można dojechać minibusami linii 101 oraz 129. Kursy są dostosowane do przylotów oraz odlotów samolotów.

Taksówką

Postoje taksówek znajdują się przed terminalami. Dojazd z lotniska do centrum Odessy zajmuje około 15-20 minut.

Pozostałe artykuły nt. tego miasta znajdziesz rozwijając MENU.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.