Odessa, Ukraina


Odessa to miasto w południowo - zachodniej części Ukrainy. Zamieszkuje je blisko 1,1 mln mieszkańców. To spory ośrodek przemysłowy, gospodarczy, administracyjny, ale i naukowo - kulturowy. Nie mówiąc już o tym, że jest to ważne centrum turystyczne i uzdrowiskowe (cenne złoża borowiny i wód mineralnych).

Miasto leży nad Morzem Czarnym, na skrzyżowaniu szlaków prowadzących do Azji i na Wschód z drogami biegnącymi do Europy Środkowej i Północnej. Solidnie przemyślany system autostrad prowadzi stąd w okolice Dunaju, Dniestru, południowego Bugu czy nad rzekę Dniepr. Nie mówiąc już o takich portach, jak sama Odessa, Illyichevsk czy Yuzhny.

Z położeniem miasta ściśle wiąże się gospodarka tego miejsca. Bez problemu znajdziemy przedsiębiorstwa specjalizujące się w przetwarzaniu ryb i owoców morza. Oprócz nich funkcjonują liczne zakłady mięsne, firmy związane z przemysłem lekkim czy artykułami spożywczymi. Wiele z nich to koncerny zagraniczne, wszak Odessa przyciąga przedsiębiorców ze Wspólnoty Niepodległych Państw, Europy Zachodniej, Azji i Afryki. W ostatnim czasie władze Odessy doliczyły się 467 wspólnych przedsięwzięć zagranicznych biznesmenów i lokalnych przedsiębiorców.

Naturalnym jest, że położenie nad Morzem Czarnym oraz piękne plaże i kompleksy rekreacyjno - wypoczynkowe przyciągają tłumy turystów. Szczególnie iż miasto słynie ze swoich uzdrowisk i sanatoriów. Poza tym urlopowicze mogą korzystać z miejscowych boisk sportowych, teatrów, muzeów i licznych obiektów kulturalno - oświatowych.

Poleć nas: Poleć na Facebook'u Poleć na Google+


drukuj: 

Drukuj przewodnik - Odessa, Ukraina - przewodnik internetowy
Booking.com
alicante amsterdam ateny barcelona berlin bratyslawa bruksela budapeszt bukareszt burgas dublin dubrownik florencja hanower helsinki istambuł kijów kopenhaga kraków lizbona londyn lwów madryt mediolan monachium moskwa odessa oslo paryż poznań praga ryga rzym sankt petersburg split sztokholm tallinn warszawa wenecja wiedeń wilno
Odessa

Rezerwuj NOCLEG bez żadnej opłaty (hotel / hostel / pensjonat / B&B)

Zameldowanie:
 - 

Wymeldowanie:
  

Cel podróży:

Sortuj wg:

46.4725,30.7371
Odessa