Sankt Petersburg, Rosja


Sankt Petersburg to niezwykłe miasto, które przyciąga swoim położeniem, wielkością oraz licznymi atrakcjami turystycznymi. Nie bez powodu określany jest mianem drugiej stolicy Rosji.

Peterhof Sankt Petersburg - fontanny

Miasto znajduje się w delcie Newy tuż nad zatoką Fińską. W jego skład wchodzi ponad 40 wysp, połączonych ze stałym lądem 396 mostami. Z tego aż 14 największych jest otwieranych każdej nocy, aby statki mogły się przedostać na jezioro Ładoga. Takie położenie skutkuje nazywaniem Sankt Petersburga „Wenecją Północy"

Pod względem administracyjnym Petersburg został wydzielony z Federacji Rosyjskiej, w związku z czym stanowi zupełnie odrębny podmiot. De facto jest stolicą północno - zachodniego okręgu federalnego oraz obwodu leningradzkiego, ale w rzeczywistości do niego nie należy. W sumie zamieszkuje go na stałe 4,6 mln osób, zaś w całej aglomeracji jest to prawie 4,8 mln ludzi. Miasto podzielono na 20 regionów.

To największy po Moskwie ośrodek gospodarczy, przemysłowy, kulturalny i naukowy Rosji. Jest też niezwykle ważny pod względem turystycznym - co roku odwiedza go więcej turystów niż stolicę Federacji! UNESCO ogłosiło go nawet ósmym najbardziej atrakcyjnym turystycznie miastem świata. Przyczynił się do tego m.in. jeden z najwspanialszych zespołów urbanistycznych na Ziemi.

Poleć nas: Poleć na Facebook'u Poleć na Google+


drukuj: 

Drukuj przewodnik - Sankt Petersburg, Rosja - przewodnik internetowy
Booking.com
alicante amsterdam ateny barcelona berlin bratyslawa bruksela budapeszt bukareszt burgas dublin dubrownik florencja hanower helsinki istambuł kijów kopenhaga kraków lizbona londyn lwów madryt mediolan monachium moskwa odessa oslo paryż poznań praga ryga rzym sankt petersburg split sztokholm tallinn warszawa wenecja wiedeń wilno
Sankt Petersburg

Rezerwuj NOCLEG bez żadnej opłaty (hotel / hostel / pensjonat / B&B)

Zameldowanie:
 - 

Wymeldowanie:
  

Cel podróży:

Sortuj wg:

59.9332,30.3060
Sankt Petersburg