Podróż samolotem

Lotnisko w Sankt Petersburgu znajduje się około 15 km na południe od centrum miasta. To czwarty pod względem ilości obsługi pasażerów port lotniczy w Rosji. Do dyspozycji podróżnych oddano dwa terminale, w których oprócz punktów kontroli i obsługi pasażerów funkcjonują sklepy, kawiarnie, bary, restauracje, poczta, banki, punkty informacyjne, kwiaciarnie. Istnieje też bezpłatny internet.

Na lotnisku w Sankt Petersburgu lądują głównie samoloty przewoźników międzynarodowych. Zatrzymują się tu m.in. British Airways, CSA, SAS, Widjet, Lufthansa, Germanwings, Alitalia, Air Malta, Air Berlin, Air Frane. Oprócz tego lądują też przewoxnicy rosyjscy, czyli Aeroflot, Rossiya, Gazpromavia. Z Polski można się tu dostać m.in. na pokładzie samolotów LOT-u startujących z warszawskiego Okęcia. Bilety kosztują średnio ok. 450-500 zł w jedną stronę. Samolot odlatuje codziennie za wyjątkiem piątków i niedziel.

Dojazd z lotniska do centrum

Autobusem

Sprzed lotniska w Sankt Petersburgu wyruszają w trasę dwa autobusy. Linia nr 13 kursuje między portem lotniczym a stacją metra Moskovskaya. Autobus kursuje od 6.00 do północy. Przejazd zajmuje 15-20 minut i kosztuje 16 rubli. Z kolei linia K-213 jeździ od 7.00 do 22.00. Dojeżdża do stacji metra Sennaya w ciągu 20-30 minut.

Taksówką

Postój taksówek znajduje się przy wyjściu z hali przylotów. Za przejazd do centrum trzeba zapłacić ok. 25 USD. Czas podróży to średnio 15 minut.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.