Dublin, Irlandia


Dublin - docelowo

Puby w Dublinie
W Dublinie jest ponad 700 pubów, chodząc po mieście, niezależnie  od dzielnicy, jeśli zatrzymamy się i rozejrzymy dookoła, prawdopodobieństwo, że nasz wzrok napotka na jakiś pub jest niemal stuprocentowe.

Dublin jest w ostatnim czasie bardzo chętnie odwiedzany przez Polaków. Z jednej strony do tego irlandzkiego miasta przybywają ludzie w celach zarobkowych, z drugiej zaś pragnący zwiedzić miejsca związane z Jamesem Joycem, Jonathanem Swiftem, Oscarem Wilde czy Bernardem Shaw.

Miasto znajduje się na wschodnim wybrzeżu Irlandii, tuż nad Morzem Irlandzkim. Dominuje tu przemysł stoczniowy, metalowy, chemiczny, papierniczy i odzieżowy. Dublin jest także niezwykle ważnym ośrodkiem zrywów niepodległościowych. Tutaj również mieści się Kolegium Trójcy Świętej, czyli najbardziej prestiżowa wyższa uczelnia na Wyspach Brytyjskich.

the-samuel-beckett-bridge

Dublin jest miastem zieleni. Pełno w nim parków i ogrodów, które stanowią istotny element założeń urbanistycznych. Jednocześnie są też najchętniej odwiedzanymi miejscami wypoczynkowymi. Jeden z tutejszych parków (Phoenix Park) jest największym parkiem miejskim na Starym Kontynencie. Można tu również zobaczyć liczne pomniki oraz 27 - metrowy Krzyż Papieski, upamiętniający pielgrzymkę Jana Pawła II do Irlandii.

Stolica Irlandii jest również ważnym centrum kulturalnym. W licznych obiektach znajdują się ekspozycje poświęcone sztuce irlandzkiej i celtyckiej.

Dublin - docelowo to praktyczny przewodnik internetowy, który pozwoli Tobie dobrze przygotować się do podróży oraz uchroniprzed niemiłymi niespodziankami na miejscu.

Znajdziesz tu szereg praktycznych informacji dotyczących dojazdu, noclegu i poruszania się po Dublinie. Postaramy się pomóc Tobie jak tanio i smacznie zjeść, gdzie i kiedy się zabawić, co i jak zwiedzić.

Zamieściliśmy tutaj rady przydatne zarówno podczas podróży turystycznych jak i wyjazdów biznesowych.

Staraliśmy się również przybliżyć Dublin i jego mieszkańców, historię, zabytki, wydarzenia, współczesne radości i smutki. Przewodnik powstał w oparciu o nasze doświadczenia, a informacje w nim zawarte zostały przez nas dokładnie sprawdzone.

Jeżeli interesują Cię tanie lotyceny biletów autokarowych do Dublina, wypożyczalnie samochodów i rowerów czy smacznej irlandzkiej kuchni, wybierasz się na festiwal lub chcesz po prostu zwiedzić Dublin to dobrze trafiłeś, możesz liczyć na naszą pomoc. Podczas planowania dłuższego pobytu istone jest również znalezienie odpowiedniego miejsca noclegowego. Możesz skorzystać z wyszukwiarki noclegów znajdującej się w górnej części strony.

Nie możesz znaleźć odpowiedzi na swoje pytania? Prosimy o kontakt, postaramy się jak najszybciej uzupełnić brakujące informacje. Wszelkie komentarze i uwagi na temat naszego serwisu będą również dla nas bardzo cenne.

Poleć nas: Poleć na Facebook'u Poleć na Google+


drukuj: 

Drukuj przewodnik - Dublin, Irlandia - przewodnik internetowy
Booking.com
alicante amsterdam ateny barcelona berlin bratyslawa bruksela budapeszt bukareszt burgas dublin dubrownik florencja hanower helsinki istambuł kijów kopenhaga kraków lizbona londyn lwów madryt mediolan monachium moskwa odessa oslo paryż poznań praga ryga rzym sankt petersburg split sztokholm tallinn warszawa wenecja wiedeń wilno
Dublin

Rezerwuj NOCLEG bez żadnej opłaty (hotel / hostel / pensjonat / B&B)

Zameldowanie:
 - 

Wymeldowanie:
  

Cel podróży:

Sortuj wg:

53.3481,-6.2483
Dublin