Podróż samolotem

Najszybszym i najwygodniejszym sposobem dotarcia do Dublina jest podróż samolotem. Bezpośrednie połączenia lotnicze z Polski obsługiwane są zarówno przez tanie linie m.in: Centralwings (www.centralwings.com), Ryanair (www.ryanair.com), AerLingus (www.aerlingus.com), jak i tradycyjne linie lotnicze: Lot (www.lot.com). Oferta polskich lotnisk oferujących takie połączenia jest w bardzo szeroka i naprawdę jest w czym wybierać. Wykaz lotów:

  • Bydgoszcz – Dublin
  • Gdańsk – Dublin
  • Katowice – Dublin
  • Kraków – Dublin
  • Łódź – Dublin
  • Poznań – Dublin
  • Rzeszów – Dublin
  • Szczecin – Dublin
  • Warszawa – Dublin
  • Wrocław – Dublin

Dojazd do centrum Dublina z lotniska

Dublińskie lotnisko (www.dublinairport.com) znajduje się około 10 km na północ od centrum miasta.

Taxi
Postój taksówek znajduje się przed halą przylotów. Cena przejazdu do centrum Dublina wynosi około 20 €. Dodatkowe opłaty pobierane są za: przewóz dużego bagażu, kilku pasażerów lub zwierząt oraz w zależności od pory dnia i tygodnia (w niedziele, święta i dni wolne opłaty są wyższe). Informację na ten temat umieszczone są na postojach taksówek.

Pociągiem
Niestety nie ma bezpośredniego połączenia kolejowego z lotniskiem. Ze stacji kolejowych Heuston oraz Connolly na lotnisko jeżdżą autobusy Dublin Bus, a ze stacji Howth Junction Dart autobusy AirDart.

Autobusem
Lotnisko połączone jest z centrum miasta kilkoma liniami autobusowymi komunikacji miejskiej (Dublin Bus), w tym również ekspresowymi. Przystanki znajdują się przy wyjściu z lotniska. Koszt przejazdu w zależności od miejsca docelowego to około 2 – 4 €, bilet można kupić u kierowcy. Więcej informacji na www.dublinbus.ie.

Aircoach kursuje z centrum miasta lub południowego Dublina na lotnisko, każdego dnia tygodnia przez całą dobę, zatrzymuje się przy większości ważnych hoteli Dublina. Bilety można kupić u kierowców, koszt to 7 € w jedną stronę, 10 € w obie. Więcej informacji na www.aircoach.ie.

Samochodem

Na lotnisku znajduje się kilka biur wypożyczalni samochodów. Cena wynajmu zależy od rodzaju i marki samochodu oraz czasu wypożyczenia, ceny od około 40 € za dzień. Serwisy wypożyczalni: www.europcar.com, www.budget.com, www.avis.com, www.hertz.com. Dojazd do centrum zajmuje kilkanaście minut. Należy pamiętać, że w Irlandii obowiązuje ruch lewostronny.

Noclegi - rzut oka na ceny dla 2 osób Booking.com

Lotnisko znajduje się w pobliżu dróg: M50 i M1. Na nasilony ruch drogowy można się natknąć w stołecznej aglomeracji, na autostradzie M1 oraz drogach dojazdowych do centrum miasta: M7/N7 i N5.

Pozostałe artykuły nt. tego miasta znajdziesz rozwijając MENU.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.