Doskonałym środkiem komunikacji dla wszystkich tych, którzy podróżują wzdłuż wybrzeża są pociągi: Dart i Commuter. DART, czyli Dublin Area Rapid Transit (Błyskawiczny Przejazd w Strefie Dublina), jest szybką koleją miejską . DART, obok sieci komunikacji autobusowej należy do głównych przewoźników w Dublinie. Podróżowanie DART-em jest na stosunkowo szybkie i wygodne. Ma to duże znaczenie, zwłaszcza w godzinach szczytu, kiedy ulice Dublina są strasznie zakorkowane. Pasażerowie poprzez głośniki są na bieżąco informowani o miejscu kolejnego postoju.

Dart i Commuter mają podobne trasy, ale Commuter nie zatrzymuje się na wszystkich stacjach.

Dublin Area Rapid Transie (DART)

DART to szybka kolej podmiejska, nazywana przez Dublinczyków naziemnym metrem, która pozwala na podróżowanie wzdłuż całego wybrzeża miasta. Kursuje między stacjami: Malahide, Howth, Sutton, Bayside, Howth Junction, Kilbarrack, Raheny, Harmonstown, Killester, Clontarf Road, Connally Station, Tara Street, Pearse Station, Grand Canal Dock, Lansdowne Road, Sandymount, Sydney Parade, Booterstown, Blackrock, Seapoint, Salthill and Monkstown, Dun Laoghaire, Sandycove and Glasthule, Glenageary, Dalkey, Killiney, Shankill, Bray i Greystones.

Ze względu na duże zatłoczenie na drogach DART jest najlepszym środkiem komunikacji dla pasażerów dojeżdżających z odleglejszych obszarów Dublina. Największą zaletą jest szybkość oraz duża częstotliwość kursowania pociągów. W dni powszednie pierwsze pociągi zaczynają swój bieg około godziny 6:00, natomiast ostatnie dojeżdżają do stacji przeznaczenia około północy. W weekendy kursują nieco krócej i rzadziej.

Ceny biletów

Ceny biletów uzależnione są od długości trasy oraz ilości przejechanych stacji. Najtańszy bilet jednorazowy na krótkiej trasie można nabyć już za 1,40 € jednak zdecydowanie bardziej efektywne jest korzystanie z biletów czasowych. Dla dzieci, studentów i seniorów przewidziane są duże zniżki.

Noclegi - rzut oka na ceny dla 2 osób Booking.com

Bilety czasowe

  • jednodniowy: 11.70 €
  • trzydniowy: 27 €
  • siedmiodniowy: 23,00 €

Kolej podmiejska Commute.

Składa się z czterech linii:

  • Północnej z Pearse Street Station w Dublinie do Droghedy
  • Zachodniej z Connolly Station w Dublinie do Longford
  • Południowo – Zachodniej z Heuston Station w Dublinie do Kildare
  • Południowo – Wschodniej z Connolly Station w Dublinie do Gorey

Lotnisko w Dublinie nie ma żadnego szybkiego połączenia z centrum miasta.

Pozostałe artykuły nt. tego miasta znajdziesz rozwijając MENU.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.