Puby i bary w Dublinie

Puby

Podobnie jak w całej Irlandii puby w Dublinie stanowią jedną z głównych atrakcji. Chodząc po mieście, niezależnie od dzielnicy, jeśli zatrzymamy się i rozejrzymy dookoła, prawdopodobieństwo, że nasz wzrok napotka na jakiś pub jest niemal stuprocentowe. Podczas spacerów po Dublinie proponujemy zrobić sobie przerwę w jednym z autentycznych pubów, pełnych lokalnych gości, którzy przychodzą tu codziennie, od lat:

Fallons
New Road South
Tutaj wpadamy przy okazji wizyty w Katedrze św. Patryka, która stoi dumnie po przeciwnej stronie ulicy. Mały pub w starym stylu, z przyjemną obsługą i doskonale lanym guinessem.

The Long Hall
Georges Street
Jeden ze starszych w mieście. Zgodnie z nazwą, pub jest długi jak korytarz. Jako że mieści się przy jednej z głównych ulic miasta zawsze jest pełen, ale warto znaleźć kąt i zostać, choć na jedną pintę.

Grogan’s
15 William Street South
Uroczo zapuszczony, jeden z najbardziej autentycznych pubów w ścisłym centrum.

The Cobblestone
77 North King Street
Pub mieści się przy placu Smithfield, który do niedawna był końskim targiem i jego atmosfera zdradza przytargową, nieco „uboczną” przeszłość. Często można tu trafić na spontaniczne muzykowanie.

Mulligan’s
Poolberg Street
Pojawia się w „Ullisesie” Jamesa Joyca, leży daleko poza wszelkimi szlakami turystycznymi. Do bólu prosty wystrój, świetna atmosfera i nigdy nie ma tu przesadnego tłoku.

The Old Harbour
6 Echlin Street
Ten pub przycupnął tuż pod browarem Guinessa, na niepozornym rogu, w sercu robotniczej dzielnicy Liberties i te dwa fakty determinują jego niepowtarzalność. Najświeższy Guiness na świecie (oczywiście poza barem na szczycie wieży browaru) i nastrój robotniczej Irlandii sprzed boomu gospodarczego.

The Royal Oak
Kimainham Road
Doskonały adres dla zwiedzających Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Mikrusi, przeuroczy rodzinny pubik dwie minuty spaceru od muzeum.

Kluby

Oprócz tradycyjnych pubów Dublin ma bogatą scenę klubową. Irlandczycy uwielbiają huczną zabawę i wraz ze wzrostem zamożności, również na polu clubbingu zaczynają dorównywać najważniejszym w tej dziedzinie ośrodkom europejskim.

The Kitchen
Hotelu Clarence
www.the-kitchen.com
Popularny klub mieszczący się przy Hotelu Clarence, należącym do grupy U2. Klientela jest raczej młoda a muzycznie dominuje ostry rock i hip-hop.

Club M
Blooms Hotel
Dobry klub w centrum miasta pozbawiony napuszonej atmosfery wielu innych w tej okolicy, muzycznie zdominowany przez standardy z lat 60 i 70.

Velvet Nightclub
North Street,
www.velvetdublin.com
Dyskoteka, w której naprawdę można się wyszaleć.

The Georgie
South Great George’s Street
Najpopularniejszy klub dla gejów, w samym centrum miasta.

Zakaz palenia

Należy pamiętać, iż w Irlandii obowiązuje ustawowy zakaz palenia we wszystkich miejscach publicznych w tym również w restauracjach, pubach, klubach i dyskotekach. W większości jednak tych miejsc wyznaczone są na zewnątrz specjalne miejsca, w których palacze mogą oddawać się nałogowi. Za palenie w miejscach do tego nie wyznaczonych oprócz prośby o opuszczenie możemy liczyć się z groźbą poniesienia kary finansowej.

Pozostałe artykuły nt. tego miasta znajdziesz rozwijając MENU.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.