Bruksela, Belgia


Grand Palace w BrukseliBruksela jest jednym z najczęściej odwiedzanych miast przez podróżnych przybywających do Belgii. Z jednej strony wynika to z jej ogromnego znaczenia dla instytucji unijnych, z drugiej zaś z samego charakteru miasta, jego położenia i licznych atrakcji, które oferuje.

Choć mało kto by się tego spodziewał, to jednak należy pamiętać o tym, że kwitnie tu życie nocne. Częściowo wynika to z upodobań Belgów i turystów, aczkolwiek wiele wskazuje też na ogromny wpływ pobliskiego Kanału La Manche, który ułatwia połączenie z Francją, Holandią i Wielką Brytanią. Tym samym ma wielki wpływ na zachowania i rozrywki podróżnych. 

Miasto posiada kilka charakterystycznych elementów. Jednym z najważniejszym z nich są belgijskie koronki. Można je spotkać niemal na każdym kroku, aczkolwiek najdroższe spotkamy na Grand - Place. Tu za pamiątkową chusteczkę do nosa trzeba zapłacić „zaledwie" 18 euro.

Bruksela - docelowo to praktyczny przewodnik internetowy, który pozwoli Tobie dobrze przygotować się do podróży oraz uchroni przed niemiłymi niespodziankami na miejscu.

Znajdziesz tu szereg praktycznych informacji dotyczących dojazdu, noclegu i poruszania  się po Brukseli. Postaramy się pomóc Tobie jak tanio i smacznie zjeść, gdzie i kiedy  się zabawić, co i jak zwiedzić.

Zamieściliśmy tutaj rady przydatne zarówno podczas podróży turystycznych jak i wyjazdów biznesowych.

Staraliśmy się również przybliżyć Brukselę i jego mieszkańców, historię, zabytki, wydarzenia, współczesne radości i smutki. Przewodnik powstał w oparciu o nasze doświadczenia, a informacje w nim zawarte zostały przez nas dokładnie sprawdzone.

Jeżeli interesują Cię tanie loty i ceny biletów autokarowych do Brukseli, wypożyczalnie samochodów, szukasz taniego hotelu i specjałów belgijskiej kuchni to na pewno dobrze trafiłeś, możesz liczyć na naszą pomoc.

Nie możesz znaleźć odpowiedzi na swoje pytania? Prosimy o kontakt, postaramy się jak najszybciej uzupełnić brakujące informacje. Wszelkie komentarze i uwagi na temat naszego serwisu będą również dla nas bardzo cenne.

Poleć nas: Poleć na Facebook'u Poleć na Google+


drukuj: 

Drukuj przewodnik - Bruksela, Belgia - przewodnik internetowy
Booking.com
alicante amsterdam ateny barcelona berlin bratyslawa bruksela budapeszt bukareszt burgas dublin dubrownik florencja hanower helsinki istambuł kijów kopenhaga kraków lizbona londyn lwów madryt mediolan monachium moskwa odessa oslo paryż poznań praga ryga rzym sankt petersburg split sztokholm tallinn warszawa wenecja wiedeń wilno
Bruksela

Rezerwuj NOCLEG bez żadnej opłaty (hotel / hostel / pensjonat / B&B)

Zameldowanie:
 - 

Wymeldowanie:
  

Cel podróży:

Sortuj wg:

50.8484,4.3497
Bruksela