Bruksela tętni życiem o każdej porze dnia i nocy. Nie sposób się tu nudzić, wszak za dnia można skosztować smacznych potraw w tutejszych restauracjach, zaś wieczorem potańczyć w dyskotekach bądź posłuchać dobrej muzyki w licznych brukselskich klubach.

La Garage przy rue Duquesnoy 16 jest najbardziej lubianą dyskoteką w mieście, ale doskonałą zabawę zapewnia również The Rainbow przy rue Leopold 7.

Ponadto można posłuchać muzyki na żywo w rozmaitych pubach i restauracjach. Dobrym tego przykładem jest Travers przy rue Traversitre 11 lub La Bierodrome przy place Fernard Cocq 21, gdzie miło spędzą czas miłośnicy jazzu.

Młodzi ludzie bardzo często imprezują w okolicach cmentarza Ixelles, gdzie zlokalizowano dzielnicę uniwersytecką. Nocne życie tętni tu non stop, co jest pewnym wyróżnikiem na tle pozostałych dzielnic, w których imprezowanie rozpoczyna się na ogół dopiero od czwartkowych wieczorów.

Nocne życie jest bez wątpienia domeną placu Boondaela oraz dzielnicy Dansaert, zamieszkiwanej licznie przez społeczność homoseksualną. Na szczególną uwagę zasługuje pod tym względem klub Dirty Dancing przy Chaussée de Louvain 38, dyskoteka Le Fuse przy Rue Blas 208 czy Le Cabaret z Galerie Louise 1. W tych dwóch ostatnich obiektach urządzane są imprezy dla par heteroseksualnych, aczkolwiek raz w miesiącu odbywają się spotkania muzyczno – taneczne dla osób o odmiennej orientacji seksualnej.

Miłośnicy niezłej muzyki i wielogodzinnych tańców powinni się zdecydować na odwiedzenie dyskoteki Louise Gallery. Ogromną popularnością cieszy się tu zwłaszcza sala dla VIP – ów. Dobra muzyka taneczna serwowana jest również w Le you i Versuz. Ponadto warto zajrzeć do Fiesta Bar. Jest to modny klub i dyskoteka w jednym. Bardzo udane imprezy taneczne odbywają się tu zwłaszcza latem. Wiele osób przenosi się wtedy na otwarty taras, gdzie odbywa się niemal zupełnie odrębna potańcówka.

Jeśli chodzi o typowo polskie dyskoteki, to polecana jest szczególnie Amnezja. Jeszcze kilka lat temu serwowano tu różne gatunki muzyki tanecznej, jednak w ostatnim czasie przerzucono się głównie na disco polo. Pomimo tego w dalszym ciągu można trafić na imprezy z innymi rodzajami muzyki.

Chcąc się dowiedzieć wszystkiego o tutejszych imprezach, ciekawych miejscach, w których odbywają się koncerty, pokazy, etc., warto sięgnąć po bezpłatną gazetkę „Zone 02″. Ukazuje się ona w Brukseli. Zespół redakcyjny na bieżąco przedstawia w niej informacje dotyczące wydarzeń kulturalnych oraz nocnego życia w stolicy Unii Europejskiej.

Restauracje

Jako iż Bruksela jest stolicą Unii Europejskiej, a więc miastem bardzo chętnie odwiedzanym zarówno przez turystów, jak i rozmaitych dyplomatów, pełno tu różnorodnych restauracji, kawiarni, pubów i barów. Właściwie każdy znajdzie tu punkt gastronomiczny serwujący jego ulubione dania. Nie ma przy tym znaczenia, czy chodzi o potrawy kuchni meksykańskiej czy francuskiej. Z całą pewnością w Brukseli znajdzie się coś wyjątkowego dla każdego podniebienia.

Dobrym tego przykładem jest restauracja La Brasserie Verschueren oraz Le Café de l’Union. Podawane są tam tradycyjne dania kuchni belgijskiej. W ich pobliżu każdego ranka odbywa się pchli targ. Można więc udać się na niewielkie zakupy, a potem skosztować smacznych posiłków. Dobrym pomysłem jest również odwiedzenie kawiarni La Porteuse d’Eau , której wystrój nawiązuje do modnego stylu Art Deco. Warto także wybrać się do baru Chez Moeder Lambic znajdującego się przy ul. de Savoie 68, w którym serwowanych jest ponad 1000 gatunków piwa.

Sympatyczna atmosfera, szczególnie wieczorem, panuje w kawiarni Cafe Belga przy placu Eugčne Flagey Plein. Zbiera się tu sporo młodych klientów, często odbywają się koncerty muzyczne, można spotkać wiele sławnych osób.

W ostatnim czasie dużą popularnością cieszą się restauracje podające dania tajskie. Najpopularniejszą z nich – głównie ze względu na stosunek jakości potraw do ich ceny – jest Tom Yam przy Chaussée de Boondael 341. Przy okazji warto zajrzeć do japońskiej Yamayu Santatsu.

Noclegi - rzut oka na ceny dla 2 osób Booking.com

Kluby

Le 144
Avenue Louise 144 1050 Bruksela

L’Absolute
Chee de Waterloo 788 1180 Bruksela

Le Bal
Bld du Triomphe 47 1160 Bruksela

Les Jeux d’Hiver
Bois de la Cambre 1050 Bruksela

Le Mirano Continental
Chaussée de Louvain 38 1050 Bruksela

Le Sud
Rue de l’Ecuyer 43 1050 Bruksela

Pozostałe artykuły nt. tego miasta znajdziesz rozwijając MENU.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.