Koncerty

Bruksela należy do tych miast, w których wyjątkowo chętnie koncertują największe gwiazdy muzyki. Nic w tym dziwnego, bowiem w mieście znajdują się sale koncertowe przystosowane do pomieszczenia ogromnej ilości osób. Do najważniejszych z nich trzeba zaliczyć Forest National przy avenue de Globe 36 (sala przewidziana na 6000 osób) czy sala w Palais des Beux Arts przy rue Ravenstein 23.

Festiwale

Europalia

Początki tego festiwalu sięgają roku 1969, kiedy to stworzono imprezę mającą na celu wypromowanie poszczególnych państw poprzez zaprezentowanie ich kultury i historii. Odbywający się co roku festiwal jest za każdym razem poświęcony innemu krajowi.

Impreza cieszy się tak dużym zainteresowaniem, że zwykle uczestniczy w niej milion osób. Nie ma się czemu dziwić, bowiem na Europalia składa się kilkadziesiąt wystaw, około 450 przedstawień teatralnych, pokazów filmowych, tanecznych i akrobatycznych. Dochodzą do tego liczne koncerty.

Ars Musica

Ars Musica jest niezwykle ważnym festiwalem muzyki poważnej. Odbywa się zwykle w marcu.

Ommegnang

Ommegnang to lipcowa impreza organizowana na cześć stolicy Belgii i jej burzliwej historii. Głównym punktem obchodów są liczne parady uliczne i widowiska.

Plantation du Meiboom

Celem tej imprezy jest zasadzenie drzewa, które najpierw przenosi się w pochodzie. Uroczystość odbywa się zawsze 9 sierpnia.

Brussel Summer Festival

Festiwal Brussel Summer Festival został poświecony muzyce. To bez wątpienia jedna z najważniejszych imprez muzycznych w stolicy Belgii. Szczególnie, że trwa 10 dni i nocy, w trakcie których można zobaczyć wiele interesujących koncertów. Wybór jest tak duży, że zadowoli gusta zarówno miłośników popu czy disco, jak i rocka, muzyki klasycznej bądź jazzu.
Impreza rozpoczyna się w pierwszej połowie sierpnia.

Pozostałe artykuły nt. tego miasta znajdziesz rozwijając MENU.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.