Podróż samolotem

Przelot na trasie Polska – Bruksela to najszybszy i najwygodniejszy sposób dostania się do tego belgijskiego miasta. Szczególnie iż podróż oferuje kilku przewoźników, którzy startują z różnych miast w kraju. I tak:

  • LOT oferuje wyloty z Warszawy i Wrocławia,
  • Brussels Airlines latają do Brukseli z Warszawy i Krakowa,
  • Wizzair zabierze podróżnych z lotnisk w Warszawie i Katowicach.

Decydując się na podróż samolotem trzeba mieć świadomość, że nie jest to tani sposób podróżowania. Z tego też względu warto polować na okazje i promocje, które sprawią, że cena biletu ulegnie znacznemu obniżeniu.

Z lotniska do centrum

Samochodem

Osoby wyruszające z lotniska samochodem powinny kierować się na obwodnicę Brukseli. Znaki drogowe poprowadzą wprost do centrum miasta.

Autobusem

Przystanek autobusowy znajduje się poniżej hali przylotów. Na trasie lotnisko – centrum Brukseli kursują autobusy De Lijn numer 820 i 821.

Ponadto swoje połączenia autobusowe ma też miejskie przedsiębiorstwo MIVB/STIB. Te wyjątkowo nowoczesne i wygodne autobusy jeżdżą pomiędzy portem lotniczym a dworcem kolejowym Brussels-Luxemburg. Można z nich korzystać w godz. 7.00 – 20.00. Bilet kosztuje ok. 3 euro i jest ważny przez godzinę od momentu skasowania. Obowiązuje na całej sieci MIVB/STIB.

Oddzielną ofertę posiada Antwerpia, czyli pospieszne autobusy należące do linii lotniczej SN Brussels. Kursują co godzinę do miasta i z powrotem. Za bilet trzeba zapłacić ok. 8 euro (dorośli, młodzież i dzieci powyżej 12 lat), 5 euro (dzieci poniżej 12 roku życia). Niemowlęta podróżują za darmo.

Pociągiem

Stacja kolejowa znajduje się w budynku terminala lotniczego na poziomie -1. Pociągi kursują od 5.30. Ze stacji wyruszają cztery razy w ciągu godziny. Przejazd do centrum Brukseli zajmuje ok. 20 minut. Pociągi zatrzymują się na stacji Brussels Midi, Brussels Central i Brussels North. Oprócz tego co godzinę wyrusza pociąg do miejscowości Leuven.

W pociągach obowiązują następujące ceny biletów:

Noclegi - rzut oka na ceny dla 2 osób Booking.com

  • bilet jednorazowy do Brukseli kosztuje 2,60 euro
  • bilet jednorazowy do Louvain kosztuje 2,90 euro
  • bilet turystyczny 20 euro.

Taksówką

Przed halą przylotów znajduje się postój licencjonowanych taksówek, wyposażonych w taksometry. Taksówki te łatwo rozpoznać po charakterystycznych żółto – niebieskich tabliczkach. Koszt przejazdu z lotniska do centrum wynosi ok. 30 euro.

Pozostałe artykuły nt. tego miasta znajdziesz rozwijając MENU.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.