Podróż samochodem

Warszawę i Brukselę dzieli 1400 km. Odległość ta sprawia, że podróż autem jest długa i męcząca. Jednak z drugiej strony może być to najtańszy sposób dostania się do Brukseli, o ile jedzie się z kilkoma osobami, przez co można podzielić koszty na większą ilość podróżnych.

Z Polski do Brukseli prowadzi kilka rozmaitych tras. Najkrótszą z nich jest droga E30, która wiedzie przez Berlin, Hanower, a dalej trasą E34 przez Dortmund, Zagłębie Ruhry, Eindhoven i Antwerpię. Inny szlak prowadzi przez trasę E40, która wiedzie poprzez Drezno, Erfurt, Giesen, Kolonię oraz Aachen do Liege. Z kolei osoby, które wybierają się z południa Polski powinni kierować się do Brukseli przez Czechy, Norymbergę, Mannheim i Luksemburg.

Parkowanie

Na ulicach w centrum mamy do wyboru 2 strefy. Obowiązują od 9-18. Auto można pozostawić do 3. Istnieje możliwość powrotu i kolejnej opłaty.

  • strefa czerwona –  max. 2 godziny; 1 godzina-2€, 2-3€
  • strefa zielona – max. 3 godziny ; 1 godzina-1,50€; 2-2,50€; 3-3,50€ (3 godziny – 7,5€)

Parkingi płatne cenowo oscylują od 2 do 2,50€ za godzinę. Całodzienne koszty przy rabatach siegają 17€. 24 godziny do 50€.

Istnieje 8 dużych parkingów przy stacjach metra. Często lepiej zostawić auto tam i bezstresowo udać się do centrum. Zazwyczaj dla klientów hoteli, hosteli przewidziane są darmowe miejsca parkingowe przy miejscach noclegów.

Pozostałe artykuły nt. tego miasta znajdziesz rozwijając MENU.