Wszyscy, którzy wybiorą się do Sztokholmu na zakupy, na pewno nie pożałują swojej decyzji. Znajduje się tu wszak kilka tysięcy sklepów, w tym najważniejsze i najbardziej znane marki szwedzkie.

Szaleństwo zakupowe warto rozpocząć od domu towarowego Åhlens, w którym można nabyć artykuły spożywcze, książki, kosmetyki, odzież i tekstylia. Na najwyższym piętrze warto się oddać odrobinie relaksu w gabinecie odnowy biologicznej lub w jednej z licznych kawiarni. Podobny układ posiada pierwsze centrum handlowe w Sztokholmie, czyli Gallerian. Za największe centrum handlowe uchodzi… tutejsze Stare Miasto. Funkcjonuje przy nim wiele mniejszych i większych sklepów. Niektóre z nich oferują niesamowite i niespotykane gdzie indziej towary i usługi (np. rękodzieło artystyczne). Dużym zainteresowaniem wśród kupujących cieszy się również Drottninggatan (królewska ulica). Bez problemu znajdzie się tu wszystko, czego się akurat szuka.

Odpowiednikiem nowojorskiej Fifth Avenue jest Biblioteksgatan, czyli ogromny ciąg sklepików zlokalizowanych przy jednej ulicy. Można tu dostać dość drogie i ekskluzywne produkty, stroje czy wyroby jubilerskie. Przy okazji warto się wybrać do Birger Jarlspassagen. To wyjątkowo ładna arkada z restauracjami i butikami. Interesująco prezentuje się również oferta Götgatsbacken. Poza uroczymi restauracjami istnieje tu wiele przytulnych sklepików z ciekawym asortymentem. Wśród nich na uwagę zasługują m.in. autorskie sklepy wielu projektantów, m.in. Tiogruppen, Ordning&Reda czy Designtorget.

Pozostałe artykuły nt. tego miasta znajdziesz rozwijając MENU.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.