W Sztokholmie bez problemu można znaleźć restauracje serwujące dania z różnych kuchni świata. Chociaż mogłoby się wydawać, że będzie tu dominować typowa kuchnia szwedzka, to jednak i miłośnicy dań amerykańskich, francuskich, azjatyckich czy rosyjskich znajdą tu coś dla siebie.

Poniżej znajdują się przykładowe lokale, które warto odwiedzić podczas wizyty w Sztokholmie.

Bistro Ruby, Österlånggatan 14
Wyjątkowo droga restauracja, w której króluje kuchnia francuska. Na ścianach widnieją rysunki Erika Dietmana o wymowie erotycznej i politycznej.

Den Gyldene Freden, Österlånggatan 51
Lokal dla miłośników kuchni szwedzkiej i francuskiej. Bywali w nim znani szwedzcy poeci, m.in. Bellman i Taube. Niestety, jest dość drogi.

Eriks Gondolen, Stadsgården 6
Kolejna ekskluzywna, ale i droga restauracja. Jej cechą charakterystyczną jest położenie 36m nad ulicą. Z tej wysokości można podziwiać panoramę miasta i okolic. Potrawy są smaczne, ładnie podane. W barze znajdziemy Duzy wybór koktajli.

Pontus, Brunnsgatan 1
Dania podaje się w lokalach ulokowanych na kilku piętrach. Menu podzielono na trzy tematy: zbiory, łowy, doprawianie. Podaje się tu dania kuchni międzynarodowej ze szczególnym uwzględnieniem kuchni azjatyckiej. 

Prinses, Mäster Samuelsgatan 4
Dominuje tu połączenie kuchni szwedzkiej i międzynarodowej. Kulinarnym wyróżnikiem są steki podawane na drewnianych półmiskach.

Pozostałe artykuły nt. tego miasta znajdziesz rozwijając MENU.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.