Podróż autokarem

Mimo iż tylko kilku przewoźników oferuje połączenia między Polską a Szwecją, to jednak jest to dość bogata propozycja. Najpopularniejsze są oferty Almabus, Baltic Express Bus oraz PKS Warmia. Dzięki tym przewoźnikom do Sztokholmu mogą się udać mieszkańcy Rzeszowa, Tarnowa, Krakowa, Katowic, Opola, Wrocławia, Zielonej Góry, Warszawy, Torunia, Bydgoszczy, Poznania, Zamościa, Lublina, Łodzi, Szczecina, Olsztyna Gdańska, Gdyni, Koszalina i Świnoujścia.

Warto podkreślić, że autobusy PKS Warmia jadą przez Niemcy, Belgię, Francję, Danię aż do Szwecji. W trakcie tej podróży przewoźnik korzysta z przejazdu mostowego pomiędzy Kopenhagą a Malmo. W pozostałych przypadkach podróż odbywa się na pewnym etapie z towarzystwem połączeń promowych. Przykładowo firma Almabus korzysta z promu między Świnoujściem a szwedzkim Ystad.

Jeśli chodzi o koszt podróży, to w przypadku połączeń promowych wynosi on ok. 350 zł, zaś przy przejeździe mostem – 300 zł (220 zł w niedziele). Bilety można kupić przez Internet lub za pośrednictwem sieci biur podróży. Wyjazdy odbywają się zwykle co drugi dzień, czyli w poniedziałki, środy, piątki i niedziele.

Pozostałe artykuły nt. tego miasta znajdziesz rozwijając MENU.

1 komentarz dla: “Autokarem do Sztokholmu”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.