Mimo iż Chorwacja jest krajem nastawionym na turystykę, to próżno się spodziewać jakiś wyjątkowych pamiątek. De facto najlepszą pamiątką będą samodzielnie wykonane zdjęcia. Jeśli jednak komuś zależy na udanych zakupach, to w Splicie ma do wyboru całkiem sporo niewielkich, kameralnych sklepików. Galerie i centra handlowe znajdują się na obrzeżach miasta.

Co warto stąd przywieźć? Na pewno krawaty, które są symbolem Chorwacji. To właśnie tu zostały wymyślone. Niestety, są one dość drogim upominkiem, ponieważ ich jakość jest bardzo wysoka.

Inną interesującą pamiątką są kamienne płytki i ozdoby z napisami zrobionymi głagolicą. Równie ciekawie prezentują się upominki z motywem plecionki, czyli chorwackiej pletenicy. Jeśli zaś komuś zależy na bardziej praktycznych prezentach, to powinien kupić na bazarze oliwę z oliwek w oryginalnej butelce, olejki eteryczne (lawendowe lub rozmarynowe). Poza tym warto się zdecydować na suszone figi, rakiję z owoców, rękodzieła z wzorami rzymskimi, maszkarony, a nawet haftowane obrusy i serwety. Świetną pamiątką będą również lalki Sinjskich Alkarów. Ewentualnie można zakupić elementy ich ubioru lub kołek, do którego celują zawodnicy w corocznych turniejach.

Pozostałe artykuły nt. tego miasta znajdziesz rozwijając MENU.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.