Podróż samolotem

Przelot z Polski do Chorwacji jeszcze do niedawna wymagał przynajmniej jednej przesiadki. Obecnie nie ma takiej potrzeby, bowiem istnieje kilka bezpośrednich połączeń lotniczych. Trzeba jednak pamiętać, że odbywają się one głównie w sezonie wakacyjnym, czyli od maja do września. W pozostałym okresie trzeba latać z przesiadkami w Amsterdamie, Brukseli, Londynie, Monachium, Frankfurcie, Paryżu, Pradze, Rzymie, Skopje, Wiedniu, Zurychu, Tel Awiwie bądź Sarajewie. Ceny są bardzo zróżnicowane; zaczynają się od 715 zł i mogą osiągnąć nawet 1620 zł za jedną osobę dorosłą.

Noclegi - rzut oka na ceny dla 2 osób Booking.com

Bezprzesiadkowe przeloty odbywają się do Zagrzebia, Zadaru, Splitu, Puli, Rijeki, Dubrownika i Osijeku. Samoloty startują z Warszawy, Krakowa, Wrocławia, Rzeszowa, Katowic, Gdańska i Poznania.

Jeśli chodzi o lotnisko w Splicie, to de facto znajduje się ono 25 km od miasta, w miejscowości Kastel. To jeden z największych portów lotniczych w całym kraju. W dodatku jest bardzo dobrze przygotowane do przyjmowania gości z zagranicy, szczególnie iż ostatnio przeszło modernizację, która dodatkowo podniosła poziom usług.

Do dyspozycji pasażerów oddano jeden terminal. Oprócz stanowisk do obsługi podróżnych (wydzielona hala wylotów, hala przylotów, punkty odpraw, poczekalnia dla podróżnych, bramki kontroli bagażu podręcznego), znajdują się tam również oddział banku, poczty, liczne sklepy, restauracje i bar. Przed portem lotniczym w Splicie funkcjonuje kilka wypożyczalni samochodów.

Dojazd z lotniska do centrum

Autobusem

Z lotniska do Trogir-Split kursuje autobus linii 37. Wyrusza on w trasę co 20 minut, zaś cała podróż do splitu trwa około godziny. Za bilet trzeba zapłacić 15 kun. Trzeba przyznać, że jest to bardzo popularna i praktyczna linia autobusowa. Kursuje do Salony, Kasteli i Trogiru. Można nią dojechać do dworca lokalnych linii autobusowych.

Dodatkowo można skorzystać z oferty prywatnej firmy autokarowej Pleso-Prijevoz, która kursuje na trasie lotnisko – centrum Splitu. Autokary odjeżdżają po przylotach samolotów, co oznacza odjazdy co kilkanaście minut. Parkują przed terminalem. Koszt podrózy wynosi 30 kun chorwackich.

Taksówką

Postój taksówek znajduje się przed terminalem. Samochody są cztero – i dziewięcioosobowe. Średni koszt przejazdu między lotniskiem a centrum splitu to 250 kun chorwackich, ale warto się targować, ponieważ taksówkarze schodzą nawet i do 100 kun za dwie osoby.

Pozostałe artykuły nt. tego miasta znajdziesz rozwijając MENU.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.