Podróż samochodem

Dojazd samochodem do Chorwacji wiedzie dwiema trasami. Pierwsza z nich prowadzi z Polski przez Słowację i Węgry. Jest znacznie krótsza, nie mniej jednak słowackie drogi są bardzo kręte i wąskie. Z kolei na Węgrzech wprowadzono płatne autostrady, przez co nie tylko wydłuża się czas przejazdu, ale i jego ogólny koszt.

Druga trasa – mimo iż jest nieco dłuższa – jest znacznie częściej wybierana. Biegnie z Polski przez Czechy, Austrię i Słowenię. Przez Czechy i Austrię jedzie się niemal non stop autostradami lub drogami szybkiego ruchu. Konieczne jest jednak posiadanie winietki autostradowej, którą można zakupić na granicy, poczcie, stacji benzynowej lub w kiosku.

Parkowanie

Parkując w Splicie kierowca ma do wyboru 3 opcje: płatny parking, płatny garaż, parkowanie na ulicy. Jeśli kierowca zdecyduje się zaparkować na ulicy powinien to robić jedynie w wyznaczonych miejscach, w większości przypadków parkowanie wzdłuż ulicy jest zakazane. Płatne parkingi oscylują od około 4 kun za godzinę czyli delikatnie ponad 2 złote do 10 kun w ścisłym centrum.

Pozostałe artykuły nt. tego miasta znajdziesz rozwijając MENU.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.