Muzeum Miejskie

ul. Papaliceva 1, tel. 021 344917

Powstało w 1946 roku. Obecnie mieści się w samym sercu Starego Miasta, w pałacu Paplicia. Chętni mogą się zapoznać z wystawą poświęconą historii Splitu. Do zobaczenia są m.in. numizmaty, dawna broń oraz szlacheckie herby.

Muzeum Archeologiczne

ul. Zrinjsko-Frankopanska 25, tel. 021 318720

Muzeum powołano do istnienia już w 1820 roku, dzięki czemu jest najstarszym tego typu obiektem w całej Chorwacji. Tutejsza ekspozycja skupia się głównie na czasach starożytnych, w związku z czym można zobaczyć wiele dawnych rzeźb nagrobkowych, grecką ceramikę i rzymskie wyroby ze szkła.

Muzeum Chorwackich Zabytków Archeologicznych

ul. Grincjacina 1, tel. 021 358420

Znajduje się tu wystawa poświęcona głównie średniowieczu. Sporo eksponatów odwołuje się do czasów, gdy krajem rządzili królowie chorwaccy. Stąd też można zobaczyć fragmenty nagrobków, ołtarzy, insygnia królewskie, bron i biżuterię.

Galeria Mestrovic

ul. Mestrovicia 46, tel. 021 340800

W Galerii można podziwiac prace znanego chorwackiego rzeźbiarza, Mestrovicia. Co ciekawe, budynek, w którym mieści się galeria zaprojektował sam artysta.

Na posiadanym bilecie z Galerii można też zwiedzić Kastelet Mestrovicia. Jest to pobliska budowla o charakterze obronnym, którą artysta zakupił i przystosował do prezentacji swojego cyklu drewnianych płaskorzeźb przedstawiających życie Jezusa Chrystusa.

Muzeum Morskie

ul. Glagoljaska 18, tel. 021 347788

Powstało w 1925 roku i od tego czasu gromadzi zbiory związane z Adriatykiem i żeglugą. Wystawy odnoszą się zarówno do prezentacji eksponatów z czasów starożytnych, jak i znacznie bardziej współczesnych.

Pozostałe artykuły nt. tego miasta znajdziesz rozwijając MENU.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.