Podróż samolotem

Najszybszym i najwygodniejszym sposobem dotarcia z Polski do Budapesztu jest oczywiście podróż samolotem. Niestety aktualnie połączenia ze stolicą Węgier obsługiwane są tylko przez tradycyjnych przewoźników. Dlatego cena biletu jest dość wysoka i niejednokrotnie nawet trzykrotnie wyższa niż koszt dotarcia alternatywnymi środkami transportu. Bezpośrednie połączenia lotnicze – wykaz lotów:

  • Warszawa (Okęcie) – Budapeszt (Ferihegy) – LOT
  • Warszawa (Okęcie) – Budapeszt (Ferihegy) – Malev
  • Kraków (Balice) – Budapeszt (Ferihegy) – Malev

W takiej sytuacji na uwagę zasługuje jeszcze połączenie lotnicze z Berlina SFX do Budapesztu obsługiwane przez tanie linie Easyjet. Ze względu na bardzo atrakcyjne ceny biletów, może się ono okazać interesujące nie tylko dla osób mieszkających blisko zachodniej granicy.

Noclegi - rzut oka na ceny dla 2 osób Booking.com

Dojazd z lotniska do centrum Budapesztu

Lotnisko Budapeszt Ferihegy znajduje się około 24 kilometry na południowy-wschód od miasta.

Airport Minibus

Jest to najpopularniejsza i stosunkowo tania forma dojazdu z lotniska do centrum. Minibusy rozwożą pasażerów w obrębie całego miasta. Cena biletu w jedną stronę wynosi 2300 HUF a w obie 3900 HUF. Bilet jest ważny przez okres sześciu miesięcy od daty zakupu. Czas podróży nie przekracza 30 minut. Godziny kursów od godziny 05.00 do 01.00. Więcej informacji można uzyskać w biurze Airport Minibus na terenie lotnisku. Istnieje również możliwość rezerwacji telefonicznej: 0036 1 2968555.

Autobusem

Autobusy z lotniska do centrum Budapesztu odjeżdżają co około pół godziny. Przystanek autobusowy znajduje się na lewo od wyjścia z Terminala. Czas jazdy około 40 minut.

Dodatkowo z lotniska kursuje autobus do końcowej stacji metra M3 Kobanya-Kispet skąd jest już tylko 10 przystanków metrem do centrum.

Bilety komunikacji miejskiej można zakupić w automatach lub w kiosku terenie hali lotniska, koszt około 200 HUF. Planując jednak dłuższy pobyt warto skorzystać z Karty Budapeszt, która uprawnia do darmowego korzystania z komunikacji miejskiej. Można ją zakupić w biurze informacji turystycznej na lotnisku.

Taxi

Postój taksówek znajduje się przed terminalem. Podróż do Budapesztu trwa około pół godziny i kosztuje 5000-8000 HUF. Warto jest ustalić cenę przejazdu zanim wsiądzie się do auta, w przeciwnym razie na końcu podróży możemy zostać niemile zaskoczeni. Czas jazdy około 25 minut.

Samochód 

Na lotnisku znajduje się kilka biur wypożyczalni samochodów. Cena wynajmu zależy od rodzaju i marki samochodu oraz czasu wypożyczenia. Serwisy wypożyczalni: www.europcar.com, www.avis.com, www.hertz.com. Dojazd do centrum, drogą E60, zajmuje około 25 minut.

1 komentarz dla: “Loty do Budapesztu”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  1. czy autobusem z lotniska mozna dojechac na jednorazowym zwyklym bilecie komunikacji miejsciej? czy ten bilet za200HUF to jakis inny bilet?