Termy w Budapeszcie
Budapeszt jest nie tylko stolicą Węgier, ale i jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc pod względem ilości wód termalnych. Tutejsze termy z roku na rok przyciągają coraz większe rzesze turystów, zwłaszcza iż po kąpieli mogą się oni zrelaksować w licznych winiarniach.
W mieście funkcjonują cztery kąpieliska termalne. Ich wody zawierają lecznicze siarczany, chlorki wapnia i magnezu, fluor, sód, dwutlenek węgla, kwaśny węglan oraz niewielką ilość soli. Dzięki tym pierwiastkom i związkom są pomocne przy terapii takich schorzeń, jak nerwobóle, zwężenia żył, astma, przewlekłe nieżyty oskrzeli, choroby układu krążenia, układu ruchu, kręgosłupa lub stawów. Wspomagają również walkę z chorobami nerek, woreczka żółciowego czy układu trawiennego.
Bez kolejki: zarezerwuj całodniowy karnet do centrum spa Széchenyi
Winiarnie
Po kąpieli warto skorzystać z bogatej oferty miejscowych winiarni. Wina można się napić w eleganckim, ale i drogim lokalu, przeznaczonym dla turystów, bądź też w zlokalizowanych na obrzeżach zwykłych winiarniach, prowadzonych głównie z myślą o mieszkańcach Budapesztu. Bez względu jednak na to, który rodzaj winiarni wybierzemy, z całą pewnością rozsmakujemy się w tym węgierskim trunku. W winiarniach klienci mogą skosztować zarówno wina butelkowanego, jak i beczkowego.
Wyspa Małgorzaty – Margit Sziget
Ta sztucznie utworzona w 1950 roku wyspa z (z trzech pomniejszych przy okazji regulacji Dunaju) jest bodaj najbardziej znanym miejscem wypoczynku Budapeszteńczyków. Ma 2,5 km długości, zajmuje 95,6 ha powierzchni, a w najszerszym miejscu jej szerokość wynosi 500 m.
Na wyspie znajduje się hotele, kluby i obiekty sportowe (boiska, korty tenisowe, kompleks basenów), restauracje, liczne tereny zielone ze ścieżkami rowerowymi oraz pięknymi trawnikami stanowiącymi idealne miejsce na piknik. Na wyspie można wypożyczyć kilkuosobowe riksze oraz rowery. Latem, w upalne dni, szczególnie zachęcamy do wybrania się do kompleksu basenów na otwartym powietrzu – Palatinus.
Oceanarium – Tropicarium
Zbudowane w 2000 roku oceanarium, ze swoimi 3000 m2 i niezwykłym zbiorem najróżniejszych ryb i morskich stworzeń, jest największym tego typu obiektem w Europie Środkowej. Miejsce polecane nie tylko pasjonatom.
Godziny otwarcia:
- 1 maj – 30 wrzesień: 10.00-20.00 w dni powszednie, do 21.00 w weekendy
- 1 październik – 30 kwiecień: 10.00-20.00
Zoo
Budapeszteńskie zoo jest jednym z pierwszych tego typu obiektów w Europie. Otwarte zostało w 1866 roku i znajduje się w północno-zachodniej część Parku Miejskiego. Atrakcję stanowi nie tylko bogaty zbiór różnorodnych zwierząt, ale także wiele stylowych budynków i rozwiązań architektonicznych z połowy XIX wieku. Ciekawostką jest fakt, iż na terenie zoo jest możliwość zakupu torebek z karmą, którą dokarmiać można niektóre roślinożerne zwierzęta.
Godziny otwarcia:
- maj – sierpień: 9.00-19.00
- kwiecień i wrzesień: 9.00-18.00
- marzec i październik: 9.00-17.00
- listopad – luty: 9.00-16.00
Vidamparku – wesołe miasteczko
Bardzo atrakcyjne wesołe miasteczko, nie mniej okazałe niż wiedeński Prater, z mnóstwem nowych urządzeń i karuzel zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Obowiązkowy punkt zwiedzania Budapesztu dla rodzin z małymi dziećmi.
Godziny otwarcia:
- Marzec i październik-listopad: 10.00-19.00
- Kwiecień-wrzesień: 10.00-20.00
- Miesiące zimowe – nieczynne
Koło widokowe na placu Erzsébet
Jedno z największych, najwyższych kół widokowych w Europie. Konstrukcja ma 65 metrów wysokości. Bardzo atrakcyjny widok na cały Budapeszt plus delikatna dawka adrenaliny. Czynne codziennie od 10 do pólnocy. Ciekawe jest porównanie widoku miasta za dnia z tym nocnym. Jednorazowe wejście to około 10 minut – 3 obroty. Koszt biletu dla dorosłych – 2400 Forintów, dzieci 1500 Forintów. 100 HUF = 0,30€ = 1,40 PLN
Bilety na atrakcje turystyczne
CENY i TERMINY WSZYSTKICH ATRAKCJI
NOCLEGI:
najtańszy pokój 2-osobowy
najbliżej centrum
najlepiej oceniane