Wiedeń, Austria


Wiedeń - docelowo

 

Wiedeń - praterWiedeń to nie tylko stolica Austrii, ale i jedno z najpiękniejszych miast na Starym Kontynencie. Wpływ ma na to jego położenie, architektura oraz niesamowita atmosfera, która przypomina o związanych z tym miejscem Habsburgach i wielkich kompozytorach. Trzeba też podkreślić, że od pół wieku wzrasta rola Wiednia nie tylko na arenie krajowej, ale i międzynarodowej. Obecnie swoją siedzibę mają tu największe firmy oraz instytucje działające zarówno na rynku europejskim, jak i światowym.

Miasto znajduje się w północno - wschodniej części kraju, w dolinie Dunaju. Zamieszkuje je blisko 1,7 mln ludności, zaś w całej aglomeracji wiedeńskiej mieszka w sumie 2,3 mln mieszkańców.

Warto mieć świadomość, że Wiedeń jest miastem statutarnym, czyli takim, które posiada odrębne regulacje lokalne. To także miasto będące krajem związkowym, jednym z dziewięciu landów na terenie Austrii.

Dlaczego warto wybrać się do Wiednia? Ponieważ jest to niezwykle ważny ośrodek kultury europejskiej. Jednocześnie jest to centrum muzyczne Europy, w którym odbywają się ważne koncerty i spektakle operowe. Występują tu znane na całym świecie orkiestry symfoniczne.

Wiedeń - docelowo to praktyczny przewodnik internetowy, który pozwoli Tobie dobrze przygotować się do podróży oraz uchroni przed niemiłymi niespodziankami na miejscu.

Znajdziesz tu szereg praktycznych informacji dotyczących dojazdu, noclegu i poruszania  się po Wiedniu. Postaramy się pomóc Tobie jak tanio i smacznie zjeść, gdzie i kiedy  się zabawić, co i jak zwiedzić.

Zamieściliśmy tutaj rady przydatne zarówno podczas podróży turystycznych jak i wyjazdów biznesowych.

Staraliśmy się również przybliżyć Wiedeń i jego mieszkańców, historię, zabytki, wydarzenia, współczesne radości i smutki. Przewodnik powstał w oparciu o nasze doświadczenia, a informacje w nim zawarte zostały przez nas dokładnie sprawdzone.

Jeżeli interesują Cię tanie loty i ceny biletów autokarowych do Wiednia, wypożyczalnie samochodów, szukasz taniego hotelu i specjałów austriackiej kuchni to na pewno dobrze trafiłeś, możesz liczyć na naszą pomoc.

Nie możesz znaleźć odpowiedzi na swoje pytania? Prosimy o kontakt, postaramy się jak najszybciej uzupełnić brakujące informacje. Wszelkie komentarze i uwagi na temat naszego serwisu będą również dla nas bardzo cenne.

Poleć nas: Poleć na Facebook'u Poleć na Google+


drukuj: 

Drukuj przewodnik - Wiedeń, Austria - przewodnik internetowy
Booking.com
alicante amsterdam ateny barcelona berlin bratyslawa bruksela budapeszt bukareszt burgas dublin dubrownik florencja hanower helsinki istambuł kijów kopenhaga kraków lizbona londyn lwów madryt mediolan monachium moskwa odessa oslo paryż poznań praga ryga rzym sankt petersburg split sztokholm tallinn warszawa wenecja wiedeń wilno
Wiedeń

Rezerwuj NOCLEG bez żadnej opłaty (hotel / hostel / pensjonat / B&B)

Zameldowanie:
 - 

Wymeldowanie:
  

Cel podróży:

Sortuj wg:

48.2025,16.3688
Wiedeń