Dubrownik, Chorwacja


Dubrownik to miasto, które przez irlandzkiego noblistę George Bernarda Show’a okrzyknięte zostało rajem, a polski kompozytor Ludomir Michał Rogowski opisał je jako cud i słoneczną bajkę.

Dubrownik stanowi "Perłę Adriatyku" będąc jedną z największych atrakcji Chorwacji, gdzie licznie przybywają nie tylko Chorwaci ale i turyści z wielu zagranicznych zakątków.

Niegdyś była to jedna z najmniejszych republik, jednak z liczącą się flotą morską, którą porównywano z wenecką. Będąc w Chorwacji grzechem byłoby tu nie zajrzeć, przynajmniej na jeden dzień, bowiem to co z pewnością zajmie dużo czasu, ale i dostarczy
niezapomnianych wrażeń to Stare Miasto otoczone potężnymi, grubymi, ciągnącymi się przez prawie dwa kilometry murami. Świat zdominowany przez kamień, zabytki i historię. Z góry przepiękne widoki, których nigdzie indziej nie uświadczymy na Stare Miasto, a także okoliczny archipelag wysp, a na zewnątrz centrum, w którym na co dzień żyje nieco ponad 42 tysiące mieszkańców.

Gotyckie i renesansowe zabytki, w tym mała fontanna Onofria oraz Wielka Studnia Onufrego, z której według legendy zapewnimy sobie szczęście i spełnimy wszystkie marzenia, jeśli tylko napijemy się wody z 16 ujęć.

Nieco niewesołą minę mogą wywołać tutejsze ceny, o których słyszeli ci, którzy chcą się tu wybrać, a ci, którzy już byli z pewnością doświadczyli, jednak w porównaniu do atrakcji, których można tu doświadczyć, ceny te okazują się wręcz subtelną niedogodnością, a po jednej wizycie, bez wątpienia można nabrać ochoty na kolejną.

Poleć nas: Poleć na Facebook'u Poleć na Google+


drukuj: 

Drukuj przewodnik - Dubrownik, Chorwacja - przewodnik internetowy
Booking.com
alicante amsterdam ateny barcelona berlin bratyslawa bruksela budapeszt bukareszt burgas dublin dubrownik florencja hanower helsinki istambuł kijów kopenhaga kraków lizbona londyn lwów madryt mediolan monachium moskwa odessa oslo paryż poznań praga ryga rzym sankt petersburg split sztokholm tallinn warszawa wenecja wiedeń wilno
Dubrownik

Rezerwuj NOCLEG bez żadnej opłaty (hotel / hostel / pensjonat / B&B)

Zameldowanie:
 - 

Wymeldowanie:
  

Cel podróży:

Sortuj wg:

42.6428,18.1106
Dubrownik