Dubrownik jest dość drogi, więc poszukując czegoś innego niż artykuły spożywcze, nie pozostaje nic innego jak uzbroić się w pewną sumę gotówki. Nie brak tu drogich i ekskluzywnych sklepów, a i te z typowymi souvenirami też nie należą do najtańszych.

Trudno tu znaleźć jakieś szczególne pamiątki. Z pewnością sprawdzą się te, które mają motyw chorwackiej pletenicy. Na targach i bazarkach, przeważnie tych oddalonych od centrum można się zaopatrzyć w oliwę z oliwek, dżemy, olejki różnego rodzaju, jak i owoce.

Charakterystyczną pamiątką z Dubrownika, którą znaleźć można w wieku sklepach z upominkami jest kubek, a właściwie pół kubka, który na przedzie zaprezentuje nam na
przykład napis ‘Dubrownik’ czy też charakterystyczną peletnicę, natomiast na odwrocie może nieco rozbawić napisem, który mówi o tym, że wszystkie pieniądze zostały wydane w Dubrowniku, więc jedyna pamiątka na jaką było nas stać to właśnie pół małego kubeczka. Zakupić można także miejscowy trunek jakim jest rakija lub różnego rodzaju rękodzieła.

Pozostałe artykuły nt. tego miasta znajdziesz rozwijając MENU.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.