Dubrownik mury

Mury obronne

Obowiązkowym punktem na mapie każdego kto odwiedza Dubrownik są mury obronne miasta. W sezonie można nimi spacerować od 9 do 19:30 natomiast poza sezonem od 10 do 15. Mają długość 2 km i wysokość 25 metrów, zapewnią nam spacer przez około 1h, który jednak zostanie wynagrodzony niesamowitymi widokami. Od strony kontynentalnej mury mają grubość aż 6 metrów, natomiast od strony morskiej 3 metrów. W sezonie za wstęp zapłacimy 100 kun.

Jest tu aż 16 wież i bastionów oraz twierdza. Zewsząd rozciągają się niepowtarzalne widoki na Dubrownik oraz okolice. Wewnątrz można także na chwilę przysiąść w utworzonych kawiarenkach i pozachwycać się widokiem przy szklance koktajlu ze świeżych owoców, jak i zakupić różnego rodzaju naturalne wyroby.

Rezerwat przyrody

Prawdziwą atrakcją Dubrownika jest również rezerwat przyrody ze znanym ogrodem botanicznym, licznymi plażami oraz fortecą Fort Royal na samym szczycie. Położony na malowniczej wysepce Lokrum, blisko Starego Miasta, na którą widok rozciąga się z Molo Starego Portu.

Pozostałe artykuły nt. tego miasta znajdziesz rozwijając MENU.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.