Do Dubrownika możemy dolecieć samolotem z wielu polskich lotnisk m.in. w: Krakowie (Kraków-Balice Apt.), Katowicach (Katowice-Pyrzowice Int. Apt.), Rzeszowie (Rzeszów-Jasionka Apt.), Gdańsku (Rebiechowo Apt.), Poznaniu (Lawica Apt.), Wrocławiu (Wrocław Strachowice), Warszawie (Okęcie), Łodzi (Łódź Lublinek), Szczecinie (Goleniów),  Bydgoszczy (Szweredowo Apt.), Lublinie (Lublin Airport).

Ceny biletów na samolot w obie strony wahają się od około 700 zł do nawet ponad 4000 zł w zależności od terminu, liczby przesiadek, trasy przelotu, miasta, z którego jest wylot oraz wybranych linii lotniczych.

Noclegi - rzut oka na ceny dla 2 osób Booking.com

Lotnisko

Międzynarodowe lotnisko Dubrownik (DBV) położone jest w miejscowości Cilipi, 20 km na wschód od Dubrownika. W jego pobliżu znajduje się droga europejska E65 a także droga krajowa nr 8. Z lotniska do centrum miasta dostaniemy w czasie około 25 minut.

Na lotnisku można także znaleźć kilka agencji wynajmu samochodów.

Lotnisko udostępnia 200 miejsc parkingowych. Parking jest bezpłatny do 15 minut postoju oraz w cenie 5 HRK za 2h.

Dojazd do centrum z lotniska

Komunikacją miejską – autobusami linii Atlas Bus – kurs do dworca autobusowego w Dubrowniku, czas około 25-35 minut, cena za bilet 35 HRK, także autobusami miejskimi Libertas; godziny odjazdów autobusów z lotniska, jak i przyjazdów na lotnisko dopasowane są do godzin przylotów i odlotów samolotów

Taksówką – czas około 25 minut, cena za przejazd 200-300 HRK; postój taksówek można znaleźć tuż za budynkiem terminalu, taksówkę można również zamówić kontaktując się z Radio Taxi pod numerem telefonu +385 (0)20 970; jeśli planujemy podróż z lotniska taksówką, warto wcześniej zarezerwować ją, ponieważ po wylądowaniu szczególnie w sezonie może się okazać, że przyjdzie nam czekać w kolejce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.