Pociągiem do Berlina


Podróż pociągiem

Do Berlina wyjeżdża z Polski kilka pociągów. Bezpośrednie połączenia odbywają się z Warszawy, Gdyni, Krakowa i Szczecina. Przejazd między stolicą Polski a stolicą Niemiec zajmuje ok. 5,5 godziny, aczkolwiek może trwać i dwa razy dłużej, jeśli ktoś skorzysta z Tanich Linii Kolejowych wyjeżdżających z Krakowa i jadących przez Katowice, Wrocław i Poznań.

Koszt podróży jest dość mocno zróżnicowany i uzależniony od miejsca wyjazdu. Bilet w 2 klasie z Warszawy do Berlina to wydatek rzędu ok. 159 zł, a w 1 klasie 240 zł. Z kolei w Poznania pojedziemy w 2 klasie za ok. 118 zł, zaś w 1 klasie za ok. 179 zł.

Podróżując koleją warto się zdecydować na przejazd z przesiadkami. To nieco tańsze rozwiązanie. Z Warszawy trzeba dojechać do Słubic (koszt ok. 50 zł), tam należy przekroczyć granicę, po czym kupić za ok. 3 zł bilet do Frankfurtu nad Odrą. Stąd odjeżdżają pociągi regionalne do Berlina co pół godziny. Koszt przejazdu to ok. 9 euro, natomiast przejazd trwa niespełna godzinę.

Jeszcze tańszym rozwiązaniem jest zakup biletu grupowego, który umożliwia tańsze przejazdy po Berlinie i Brandenburgii. Bilet kosztuje 26 euro i pozwala na przejazd grupy do 5 osób.

Poleć nas: Poleć na Facebook'u Poleć na Google+


Dodaj swój komentarz.
Booking.com

Również na Docelowo:drukuj: 

Drukuj przewodnik - Berlin - pociągi
Booking.com
alicante amsterdam ateny barcelona berlin bratyslawa bruksela budapeszt bukareszt burgas dublin dubrownik florencja hanower helsinki istambuł kijów kopenhaga kraków lizbona londyn lwów madryt mediolan monachium moskwa odessa oslo paryż poznań praga ryga rzym sankt petersburg split sztokholm tallinn warszawa wenecja wiedeń wilno
Berlin

Rezerwuj NOCLEG bez żadnej opłaty (hotel / hostel / pensjonat / B&B)

Zameldowanie:
 - 

Wymeldowanie:
  

Cel podróży:

Sortuj wg:

52.5161,13.3770
Berlin