Most zakochanych

Jedno z najchętniej odwiedzanych miejsc w Rydze. Most wybudowano nad rzeką Dźwiną. Jest on bardzo lubiany przez zakochanych, którzy na dowód swojej miłości zawieszają na jego przęsłach kłódki. Zwyczaj nakazuje wyrzucenie kluczyka do wody. Jeśli para chce się rozstać, musi odnaleźć kluczyk.

Central Market

Jego budowę zakończono w 1930 roku. Był to wtedy jeden z największych i najnowocześniejszych rynków w całej Europie. Ustawiono na nim cztery ogromne namioty, w halach, których można było kupić dosłownie wszystko: mięso, nabiał, ryby. Central Market pełni swoją funkcję do tej pory.

Ogród zoologiczny

Ryski ogród zoologiczny zamieszkuje wiele ciekawych zwierząt. Można zobaczyć m.in. kilka rodzajów niedźwiedzi, zebry czy wielbłądy. Wszystkim im stworzono niesamowite miejsce wśród lasu sosnowego położonego na pagórkowatym terenie.

Song Festival Park

Idealne miejsce odpoczynku i rozrywki. Przechadzając się po parkowych alejkach, warto pamiętać, że zostały stworzone z polecenia Piotra Wielkiego w 1721 roku.

Ogród Vermanes

Przepiękny park, non stop tętniący życiem. Można tu pograć w szachy, poczytać książkę, posłuchać bezpłatnych koncertów czy też porzucać się zimą śnieżkami. Niedawno park przeszedł gruntowną modernizację.

Pozostałe artykuły nt. tego miasta znajdziesz rozwijając MENU.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.