Wypad na zakupy do Monachium to czysta przyjemność. Przede wszystkim jest tam ogromny wybór asortymentu, tak więc każdy – bez problemu – znajdzie coś dla siebie. W dodatku ceny są niższe niż w Polsce. Miłośnicy zakupów odzieżowych powinni skorzystać z licznych posezonowych wyprzedaży.

Noclegi - rzut oka na ceny dla 2 osób Booking.com

Rynek Viktualienmarkt

Viktualienmarkt to największe targowisko w Manachium, na którym sprzedaje się artykuły spożywcze. W pobliżu Maibaum, czyli Drzewa Majowego, można nabyć naręcze kwiatów, wiązanki ziół, owoce, warzywa, sery, wędliny czy ryby. Zakupy warto robić w tygodniu, bowiem w sobotę jest tam wyjątkowo tłoczno.

Fünf Höfe

Fünf Höfe to doskonałe centrum handlowe, nadające się zarówno na zakupy, jak i do zjedzenia smacznego posiłku. Jeśli jednak turyści chcieliby nabyć produkty spożywcze, to powinni się udać na rynek Viktualienmarkt. Znajduje się tam mnóstwo świeżych owoców, warzyw i ryb. Oprócz tego można kupić wiele innych rzeczy, np. wiązanki kwiatowe.

Maximilianstraße

W przypadku pokaźnego budżetu warto się udać na Maximilianstraße, gdzie można kupić coś ekskluzywnego. Funkcjonują tam bowiem butiki takich projektantów mody, jak Gucci bądź Armani.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.