W Monachium życie towarzyskie kwitnie niemal przez całą dobę, aczkolwiek prawdziwy rozkwit przypada na godziny wieczorne. Warto zajrzeć na Leopoldstrasse, gdzie jest mnóstwo barów, pubów, dyskotek i restauracji.

Nocne życie

Nocne życie w Monachium rozpoczyna się już wczesnym wieczorem. Wtedy to mieszkańcy oraz turyści chętnie wylegają na ulice, gdzie słychać odgłosy muzyki dobiegające z różnych pubów czy kawiarni. Po mieście spacerują nie tylko pary zakochanych, ale i tłumy imprezowiczów, którzy wzorem Mediolanu spacerują od jednego klubu do drugiego, od jednej kawiarni do drugiej. Clubbing cieszy się sporą popularnością w Monachium, szczególnie iż istnieje tu sporo miejsc, do których warto zajrzeć. Wystarczy wspomnieć o licznych pubach, w których serwuje się piwo. Wszak stolica Bawarii jest prawdziwym rajem dla piwoszy.

W Monachium funkcjonuje wiele browarów, które wystawiają swoje ogródki piwne. Można też zajrzeć do markowych piwiarni. Najsławniejsze z nich to: Augustiner, Hacker-Pschorr, Lowenbrau, Paulaner-Thomasbrau, Spaten-Franziskaner oraz Hofbrau. Rodziny z dziećmi bardzo chętnie zaś odwiedzają największy ogródek piwny w Europie, czyli Hirschgarten. Każdego dnia rozbrzmiewa tu śmiech i gwar, którym towarzyszy dobra muzyka i zabawa.

Jeśli chodzi o młodzież i studentów, to bardzo chętnie spędzają czas w lokalu przy Kleinhesselohe 3. Klub znajduje się nieco na uboczu, w związku z czym bardzo rzadko zaglądają tam turyści. Ma to ogromne znaczenie dla stałych bywalców, którzy przed gwarem szukają schronienia właśnie w tym ustronnym miejscu.

Wszyscy podróżni, którzy chcą być na bieżąco z obowiązującymi w Monachium trendami, powinni przeczytać miesięcznik Munich Found, wydawany w języku angielskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.