Tierpark Hellabrunn Zoo, Monachium

Browar Erdinger Weißbräu

Jest to miejsce szczególne dla miłośników piwa. Mogą się tu dowiedzieć jak dokładnie przebiega proces produkcji tego napoju alkoholowego.

Ogród Botaniczny Monachium-Nymphenburg – Botanischer Garten München-Nymphenburg

Ogród Botaniczny w Monachium jest jednym z największych na świecie. Znajduje się w nim ok. 14 tys. gatunków roślin. Ogród funkcjonuje od 1809 roku.

Muzeum Zabawek

W pobliżu starego ratusza znajduje się muzeum zabawek. Jest do czteropiętrowy budynek. Eksponaty to zabawki posiadające długą historię, pochodzące z krajów europejskich jak i Stanów Zjednoczonych. Zabytkowe kolejki, lalki. Eksponaty jedynie do oglądania.

Ogród Botaniczny Monachium-Nymphenburg

Miasteczko Filmowe Bavaria – Bavaria Filmstadt

Jest to jedno z największych studiów filmowych w Niemczech. Kręcone są tu rozmaite produkcje niemieckie oraz programy na żywo. Dla zwiedzających największą atrakcją są oczywiście pokazy kaskaderskie.

Tierpark Hellabrunn Zoo

Jeden z największych ogrodów zoologicznych w Niemczech. Około 450 gatunków zwierząt.  Zoo jest podzielone na różne części. W danych częściach zoo występują zwierzęta z danych kontynentów. Dodatkowe atrakcje to np. możliwość przejażdżki na wielbładzie, kucach i wiele innych.

Pozostałe artykuły nt. tego miasta znajdziesz rozwijając MENU.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.