Tramwaj, tramwaj wodny i autobus w Wenecji


Komunikacja  w Wenecji

Tramwaje szynowe i wodne

Istnieje nieco linii tramwajowych, poruszających się jedynie po części lądowej Wenecji.

Po pozostałym obszarze poruszają się tramwaje wodne, na które składają się motoscafo (łodzie), vaporetto (tramwaj wodny) oraz promy wodne przewożące pojazdy.

Tramwaj wodny to bardzo wygodny i znacznie tańszy od gondoli, sposób podróżowania. Turyści mogą zakupić bilety w promocyjnych cenach. W godzinach szczytu tramwaje wodne kursują co kilka minut. Tramwaje kursują codziennie od 6.00 do 21.00, zaś linia nr 1 do godz. 24.00.

W Wenecji tramwaje kursują po kilku wyznaczonych trasach, które łącznie obsługują około 20 przystanków. W zależności od pory dnia i wybranej trasy tramwaje wodne kursują co kilkanaście lub nawet kilka minut. Wadą tego środka komunikacji jest to, że w godzinach szczytu tramwaje te są często bardzo zatłoczone i niezbędne jest oczekiwanie na swoją kolej nierzadko w długiej kolejce. W sezonie letnim, gdy miasto odwiedza najwięcej turystów dla rozładowania zatorów, uruchamiane są dodatkowe linie. W wyznaczonych punktach kupić można bilet i mapkę tras oraz ważniejszych miejsc. Bilet trzeba skasować na przystani, przed wejściem na pokład statku.

mapa vaporetto Wenecja tramwaj wodny rozkład komunikacji tramwajów wodnych (vaporetto)

Autobusy

Wenecja znajduje się na wodzie, w związku z czym nie jest tu zbyt mocno rozwinięta komunikacja lądowa. Autobusy kursują między Wenecką Laguną a Mestre i Marghera. Wszystkie linie autobusowe zbiegają się na Piazzale Roma.

Poleć nas: Poleć na Facebook'u Poleć na Google+


Wasze komentarze

podróżnik
Bardzo pomocna strona ;)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu.
Docelowo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj swój komentarz.
Booking.com

Również na Docelowo:drukuj: 

Drukuj przewodnik - Wenecja - tramwaje szynowe i wodne, autobusy
Booking.com
alicante amsterdam ateny barcelona berlin bratyslawa bruksela budapeszt bukareszt burgas dublin dubrownik florencja hanower helsinki istambuł kijów kopenhaga kraków lizbona londyn lwów madryt mediolan monachium moskwa odessa oslo paryż poznań praga ryga rzym sankt petersburg split sztokholm tallinn warszawa wenecja wiedeń wilno
Wenecja

Rezerwuj NOCLEG bez żadnej opłaty (hotel / hostel / pensjonat / B&B)

Zameldowanie:
 - 

Wymeldowanie:
  

Cel podróży:

Sortuj wg:

45.4381,12.3182
Wenecja