Samochodem do Wenecji


Podróż samochodem

Turyści, którzy zamierzają spędzić w Wenecji co najmniej kilka dni, powinni wziąć pod uwagę, że turystyczna część miasta położona jest na wodzie (wyspie bez możliwości poruszania się po niej autem). Samochody można co prawda zostawić w jednej ze specjalnych przechowalni, ale są one dość drogie.

Nie będzie to problemem dla tych, którzy wybrali np. noclegi na campingu i dojazd komunikacją miejską. Z tym, że nocne wojaże po Wenecji muszą się wówczas zakończyć powrotem taksówką.

Osoby, które udają się w podróż z Polski do Wenecji samochodem powinny pojechać przez Czechy, Austrię bądź Słowację, Węgry i Słowenię. Ponieważ trzeba pokonać dość daleką trasę, dobrze jest zaplanować nocleg w połowie drogi. Czas podróży uzależniony jest od wielu czynników, m.in. możliwości auta, ilości postojów, natężenia ruchu, długości trasy. Kierowcom z zachoniej części Polski polecamy trasę przez Niemcy i Austrię.

Poruszając się po Włoszech, należy posiadać dowód osobisty, w dobrym stanie technicznym lub paszport.

Parkowanie

Po Wenecji ciężko poruszać się samochodem, więc jeśli ktoś planuje spędzić w mieście kilka dni najbardziej optymalnym rozwiązaniem jest pozostawienie auta na parkingu lotniska. Jest to najtańsza opcja, a lotnisko jest bardzo dobrze skomunikowane z centrum.

 

Poleć nas: Poleć na Facebook'u Poleć na Google+


Dodaj swój komentarz.
Booking.com

Również na Docelowo:drukuj: 

Drukuj przewodnik - Wenecja - samochodem
Booking.com
alicante amsterdam ateny barcelona berlin bratyslawa bruksela budapeszt bukareszt burgas dublin dubrownik florencja hanower helsinki istambuł kijów kopenhaga kraków lizbona londyn lwów madryt mediolan monachium moskwa odessa oslo paryż poznań praga ryga rzym sankt petersburg split sztokholm tallinn warszawa wenecja wiedeń wilno
Wenecja

Rezerwuj NOCLEG bez żadnej opłaty (hotel / hostel / pensjonat / B&B)

Zameldowanie:
 - 

Wymeldowanie:
  

Cel podróży:

Sortuj wg:

45.4381,12.3182
Wenecja