Muzea i galerie w Wenecji


Muzeum Guggenheim

Palazzo Venier dei Leoni to miejsce, w którym zlokalizowano prywatne Muzeum Peggy Guggenheim. Była ona amerykańską kolekcjonerką, która prze 30 lat mieszkała w Wenecji.

Na pozostały po niej zbiór składają się niecodzienne i wyjątkowe dzieła współczesnych artystów. Szczególną uwagę warto zwrócić na „Ptak w przestrzeni" i „Nauczycielkę" Brancusiego, „Czerwoną wieżę" i „Nostalgię poety" de Chirico, „Ubieranie panny młodej" Maxa Ernsta, rzeźby Laurensa i Lipchitza, obrazy Malewicza oraz interesujące kolaże Schwittersa.

Santa Maria della Salute

W kościele św. Marii znajdują się wyjątkowo cenne obrazy. Najważniejszym z nich jest obraz ołtarzowy, wykonany przez Tycjana. Ukazał on Św. Marka zasiadającego na tronie. Towarzyszy mu św. Kosma, Damian, Sebastian i Roch. Niezwykle cenne są również dzieła malarza Jacopo Tintoretto (np. „Wesele w Kanie Galilejskiej"), które przeniesiono z kościoła Santo Sprito.

Museo Correr

Museo Correr mieści się w skrzydle napoleońskim na Placu Św. Marka. Zebrano tu kolekcję cennych monet, starodruków, regaliów czy broni. Dochodzi do tego pokaźny zbiór obrazów, który na pewno zainteresuje miłośników Wenecji. Oprócz tego warto zwrócić uwagę na ekspozycję weneckiej sztuki użytkowej oraz malarstwa weneckiego od XIII w. do mniej więcej 1500 r. Co ciekawe, nie wszystkie wystawione prace są autorstwa Wenecjan.

Poleć nas: Poleć na Facebook'u Poleć na Google+


Dodaj swój komentarz.
Booking.com

Również na Docelowo:drukuj: 

Drukuj przewodnik - Wenecja - muzea i galerie
Booking.com
alicante amsterdam ateny barcelona berlin bratyslawa bruksela budapeszt bukareszt burgas dublin dubrownik florencja hanower helsinki istambuł kijów kopenhaga kraków lizbona londyn lwów madryt mediolan monachium moskwa odessa oslo paryż poznań praga ryga rzym sankt petersburg split sztokholm tallinn warszawa wenecja wiedeń wilno
Wenecja

Rezerwuj NOCLEG bez żadnej opłaty (hotel / hostel / pensjonat / B&B)

Zameldowanie:
 - 

Wymeldowanie:
  

Cel podróży:

Sortuj wg:

45.4381,12.3182
Wenecja