Tallinn, Łotwa


Tallinn to stolica Estonii i największe miasto w tym kraju. Znajduje się nad Morzem Bałtyckim, po południowej stronie Zatoki Fińskiej.

Miasto zlokalizowano 44 m n.p.m. Obecnie zamieszkuje je niespełna 410 tysięcy mieszkańców. Cała aglomeracja tallińska liczy 505 tysięcy osób. Widać więc, że jak na stolicę europejską są to niewielkie dane. Z drugiej jednak strony nie przeszkadza to miastu w prężnym rozwoju, szczególnie pod względem technologicznym. Mało kto zdaje sobie sprawę z faktu, iż to właśnie w Tallinnie wymyślono Skype. Miasto jest również liderem w zakresie publicznego, bezprzewodowego Internetu. Można z niego korzystać dosłownie wszędzie: w restauracji, urzędzie, banku czy w parku. Ponadto Tallinn posiada najlepiej rozwinięty system e-administracji. Nic zatem dziwnego, że w stolicy Estonii coraz mniejszą popularnością cieszy się zwiedzanie miasta z przewodnikiem. Zastępują go po prostu urządzenia mobilne, na które każdy może pobrać interesujące informacje dotyczące tutejszych zabytków, restauracji czy miejsc noclegowych.

Oczywiście Tallinn, jak na stolicę Estonii przystało, jest ważnym ośrodkiem gospodarczym, naukowym i kulturalnym w kraju. Na szczególna uwagę zasługuje zwłaszcza jego rola w dziedzinie kultury. W tym mieście nie sposób nie trafić na jakieś teatry. Co więcej, niektóre z nich działają od czasów carskich! Warto tez przypomnieć, że w 2002 roku odbył się tu 47 Konkurs Piosenki Eurowizji. Z kolei w 2011 roku miasto nosiło tytuł Europejskiej Stolicy Kultury.

Poleć nas: Poleć na Facebook'u Poleć na Google+


drukuj: 

Drukuj przewodnik - Tallinn, Łotwa - przewodnik internetowy
Booking.com
alicante amsterdam ateny barcelona berlin bratyslawa bruksela budapeszt bukareszt burgas dublin dubrownik florencja hanower helsinki istambuł kijów kopenhaga kraków lizbona londyn lwów madryt mediolan monachium moskwa odessa oslo paryż poznań praga ryga rzym sankt petersburg split sztokholm tallinn warszawa wenecja wiedeń wilno
Tallinn

Rezerwuj NOCLEG bez żadnej opłaty (hotel / hostel / pensjonat / B&B)

Zameldowanie:
 - 

Wymeldowanie:
  

Cel podróży:

Sortuj wg:

59.4365,24.7526
Tallinn