Port lotniczy w Tallinnie to największe lotnisko w Estonii. To właśnie tu stacjonują krajowe linie lotnicze Estonian Air. Obsługują one największą ilość połączeń z tego lotniska. Oprócz nich lądują tu samoloty linii: AirBaltic, Avies, City Airline, Czech Airlines, easyJet, Finnair, Finncomm Airlines, Estonian Air Regional, KLM Cityhopper, Lufthansa, Norwegian Air Shuttle, AMC Airlines, Air Finland, Estonian Air, Eurocypria Airlines, Airest, FlyLal, Aurela, Air VIA, Viking Airlines, Titan Airways, Iberworld, Air Europa.

Niestety, nie ma bezpośrednich połączeń między Polską a Estonią. Chcąc udać się samolotem do Tallinna, trzeba zdecydować się na przesiadkę w Sztokholmie, Wilnie, Pradze, Mińsku bądź Rydze.

Lotnisko w Tallinnie znajduje się około 4 km od miasta. Położone jest przy wschodnim brzegu jeziora Ülemiste. Co roku lotnisko obsługuje blisko dwa miliony podróżnych kursujących zarówno na trasach krajowych, jak i międzynarodowych.

Dojazd z lotniska do centrum

Samochodem

Istnieje możliwość wynajmu samochodów na lotnisku w Tallinnie. W halach portu lotniczego funkcjonuje kilka znanych wypożyczalni aut, m.in. firma Budget, Europcar, Hertz, Avis czy Sixt.

Autobusem

Przystanek autobusowy znajduje się przed terminalem odlotów. Autobus linii 2 dojeżdża do samego centrum miasta, aż do ulicy Laikmaa. Bilety można kupić na lotnisku lub u kierowcy. Autobus kursuje od poniedziałku do piątku w godzinach 6.23 – 23.50, a w weekendy i święta w godzinach 6.47 – 23.25.

Do centrum odjeżdża również autobus linii 20. Jego ostatnim przystankiem jest Pääsküla jaam.

Taksówką

Postój taksówek znajduje się przed halą przylotów. Na dojazd do centrum Tallinna trzeba zarezerwować ok. 60 EEK czyli ok. 4 euro.

Pozostałe artykuły nt. tego miasta znajdziesz rozwijając MENU.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.