Pałac Kadriorg ul. Weizenbergi 37

Budynek ten powstał na polecenie Piotra Wielkiego i Katarzyny I na początku XVIII wieku. Niestety nie dochował się w pierwotnym stanie, ponieważ został drastycznie zmodernizowany na rozkaz cara Mikołaja I.

Obecnie w Pałacu Kadriog mieści się oddział muzeum. W filii wystawiane są głównie zbiory sztuki obcej.

Muzeum Architektury Estońskiej ul. Ahtri 2

Jedno z najdroższych muzeów w Tallinnie. Znajduje się w dawnym składzie soli Rotermanna. Obecnie gromadzone są tu eksponaty odnoszące się do nowoczesnej architektury i sztuki estońskiej.

Muzeum w dawnym Kościele św. Mikołaja ul. Niguliste 3

W byłej świątyni gromadzone i wystawiane są eksponaty z czasów średniowiecza. Niewątpliwie mury dawnego kościoła stanowią doskonałą oprawę dla sztuki średniowiecznej.

Muzeum Historyczne – Wielka Gildia ul. Pikk 17

Wielka Gildia to średniowieczny budynek, w którym dawniej odbywały się spotkania najbardziej znanych reprezentantów Tallinna. Obecnie mieści się tu Muzeum Historyczne, które gromadzi zbiory przedstawiające Estonię od czasów najdawniejszych do XIX wieku.

Skansen Rocca al Mare ul. Vabaohumuuseumi 12

Dawniej była to posiadłość burmistrza Tallinna, który nazwał ją „Rocca al Mare”, czyli skała na morzu. W 1964 roku wykorzystano tę nazwę podczas tworzenia skansenu. Obecnie na 79 ha znajdują się wiejskie chaty, wiatraki i spichlerze przywiezione tu z różnych regionów Estonii. W części z nich można podziwiać oryginalne, tradycyjne meble i wyposażenie.

Muzeum Piotra I ul. Mäekalda 2

Na początku XVIII wieku w tym parterowym domku zatrzymywał się Piotr I. Z tego też względu urządzono tu muzeum Piotra I. Chętni mogą zobaczyć wiele autentycznych pamiątek carskich.

Muzeum Morskie – filia “Suur Toll” Port Centralny

W Porcie Centralnym, w danym porcie lodzi latających, w Tallinnie można podziwiać zabytkowego lodołamacza. Został on wybudowany w Szczecinie w 1914 roku.

Galeria Estońskiej Biblioteki Narodowej ul. Tonismägi 2

Prezentowana jest tu stała wystawa prac Eduarda Würalta.

Tallińska Galeria Artystyczna Vabaduse Väljah 8

Wystawia się tu zarówno sztukę estońską, jak i zagraniczną.

Pozostałe artykuły nt. tego miasta znajdziesz rozwijając MENU.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.